Skip to Content

رئیس اداره صمت میبد:


حجت الله خلیلی گفت: از هفته آینده بنا بر ضرورت و به مرور، دیگر اصناف نیز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش میبدخبر، رئیس اداره صمت میبد با اشاره به تلاش این اداره برای انجام درست وظایف سازمانی اظهار داشت: از کارهایی که انجام گرفت، تحویل بسته بهداشتی به نانوایان بود، که مایع ضدعفونی کننده ۲۵۰ سی سی، ۳۲۰ جفت دستکش، ۵۰۰ عدد ماسک و همچنین تحویل بروشور بهداشتی برای نصب در مغازه آنها جهت رعایت اصول بهداشتی بود.

وی با اشاره به تقسیم سهمیه آرد ۷۰۰ الی ۸۰۰ تن دولتی و ۲۵۰ تن نیمه آزاد بین ۱۶۰ نانوایی، بیان داشت: از همه زحمتکشان نانوا نیز تقاضا داریم همه تلاش خود را جهت رعایت اصول و نکات بهداشتی برای سلامت شهروندان عزیز میبدی به کار گیرند.

مهندس خلیلی گفت: از دیگر مواردی که اداره صمت در این مدت انجام داده و مورد تقاضای جمع کثیری از مردم نیز بوده توزیع میوه تنظیم بازار با حجم ۳۰ تن سیب و ۲۵ تن پرتقال بوده و دور جدید آن نیز به زودی آغاز خواهد شد که از مردم عزیز می خواهیم جهت خرید این میوه ها، رعایت اصول بهداشتی را در اولویت خود قرار دهند تا زنجیره شیوع بیماری متوقف شود.

وی با تشکر از همه فعالین در اصناف، روئسای اتحادیه های صنفی و مدیران صنایع و تولید کنندگان که همکاری خوبی را در این مدت داشته اند، افزود: قیمت مصوب برای میوه های تنظیم بازار نیز  سیب به قیمت ۵۵۰۰ تومان و پرتقال به قیمت ۶۵۰۰ تومان توزیع شده و توزیع خواهد شد.

رئیس صمت میبد با اشاره به همکاری بسیار خوب اماکن نیروی انتظامی و بهداشت در بررسی و برخورد با متخلفین، اظهار داشت: در مدت گذشته با رعایت اصول بهداشتی و بنا به ضرورت برخی از اصناف فعالیت خود را آغاز کردند که ان شاءالله از هفته آینده نیز بنا بر ضرورت، بقیه اصناف نیز به مرور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 وی در انتها با تشکر از تمامی مسئولین، مردم و به خصوص اصناف زحمتکش ابراز امیدواری کرد به زودی از وضعیت موجود به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.