Skip to Contentعضو شورای اسلامی شهر میبد با اشاره به لزوم انتخاب شهرداری آشنا به امور شهری برای میبد، گفت: شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید میبد گزینه‌های متعددی را در نظر دارد.

به گزارش میبد خبر، علیرضا آزادمنش با اشاره به اینکه به دلیل بازنشسته‌ بودن شهردار میبد باید شهردار جدید از سوی شورای شهر میبد انتخاب شود، گفت: در راستای انتخاب شهردار جدید تاکنون مباحثی در شورای شهر صورت گرفته و بر همین اساس گزینه‌هایی نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر اباذر غفوری، حسین سعیدی، علیرضا پاک‌گوهر، یحیی علیزاده، حسین ساجدی‌فر برای تصدی پست شهرداری میبد مطرح هستند که امیدواریم با انتخاب اصلح، فردی سکان شهرداری میبد را در دست بگیرد که شهر را به سمت آبادانی سوق دهد.

عضو شورای اسلامی شهرستان میبد با بیان اینکه شهرداری دارای جایگاه خدمت‌رسانی به مردم است، اظهار داشت: جایگاه شهرداری جایگاهی پیچیده است؛ چراکه از یک‌سو بایستی درآمد و اعتبار خود را از راه مردم دربیاورد و از سوی دیگر بایستی در راستای خدمت‌رسانی برای مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

آزادمنش بیان داشت: درواقع فردی که سکان شهرداری را دست می‌گیرد، بایستی از سابقه شهرداری برخوردار باشد؛ چنانچه بایستی فردی انتخاب شود که از مجموعه خود شهرداری باشد؛ لذا مشخص و مبرهن است فردی که سابقه کار کردن در مجموعه شهرداری نداشته باشد، در کار خود موفق نخواهد بود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه امروزه متأسفانه کشورمان به دلیل مسائل سیاسی ارزشی برای این جایگاه مهم خدمت‌رسان به مردم قائل نیست، خاطرنشان کرد: در همین راستا امروزه بعضا دیده می‌شود که متأسفانه افرادی خارج از مجموعه شهرداری برای هدایت شهرداری انتخاب می‌شوند که درواقع این موضوع معضلی اساسی به‌حساب می‌آید که در این راستا بیش از بیش بایستی توجه صورت گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرداری ارگانی است که دارای وظایف گوناگون و تخصصی است؛ اما متأسفانه به دلیل سیاست‌زدگی‌ها، پله و سکو شدن برای برخی از افراد، شهرداری به جایگاه جولان سکوی پرتاب برای برخی افراد تبدیل شده است که خواستار این هستند که فردی را خارج از مجموعه شهرداری برای سکان شهرداری انتخاب کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهرستان میبد در پایان، عمده دلیل معضلات در شهرداری‌ها را برخاسته از ناکارآمدی سکان‌دار آن شهرداری عنوان کرد و ابراز داشت: متأسفانه بعضاً دیده می‌شود افرادی سکان شهرداری را در دست می‌گیرند که بیرون از مجموعه شهرداری هستند و از سابقه خوبی در این راستا برخوردار نیستند و به همین دلیل است که باعث برخی از معضلات در این مجموعه می‌شوند.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.