Skip to Contentبا اعلام دستور آماده باش مهندس نقوی شهردار میبد، شهرداری این شهر برای گذر از تبعات بارش های سنگین روزهای آینده و سیل احتمالی آماده شد.

به گزارش میبد خبر، با اعلام دستور آماده باش مهندس نقوی شهردار میبد، شهرداری این شهر برای گذر از تبعات بارش های سنگین روزهای آینده و سیل احتمالی آماده شد.

علیرضا نقوی پس از اعلام محدودیت‌های پیشگیرانه فرماندار و ستاد بحران استان با تاکید بر حفظ آرامش روانی شهروندان اظهار داشت: حفظ آرامش روانی و ایجاد احساس امنیت خاطر به شهروندان از وظایف شهرداری می‌باشد و به طور جدی و با تمامی توان در خدمت شهروندان هستیم.
رئیس ستاد بحران شهر میبد اعلام کرد: شهرداری میبد به همراه سازمان‌های زیرمجموعه خدمت‌رسان خود به صورت شبانه روزی به شهروندان در هر نقطه شهر آماده ارائه خدمات می‌باشد و تمامی مرخصی‌های هفته آینده مسئولین و پرسنل واحدهای مرتبط به حالت تعلیق در آمده است.
نقوی اعلام کرد: با همراهی معاون فرماندار، کارشناسان شهرداری و فرمانداری از بستر رودخانه ها بازدید شده است، متاسفانه در گذشته بخشی از مسیل‌ها و رودخانه‌ها توسط مجموعه مدیریت شهری، برخی نهادها، کارخانه‌ها و شهروندان قانون‌گریز محل دفن نخاله‌های صنعتی و ساختمانی شده است که بازگشایی آنان در دستور کار قرار گرفته است. همچنین بخشی از رودخانه عشرت آباد و تعدادی از پل‌های آن که به صورت کامل مسدود شده که کمتر از ۲۴ ساعت آینده بازگشایی می‌شود.

نقوی اعلام کرد: در کنار آسیب‌ها و تهدیدهای طبیعی، مسائل انسانی نیز تهدید ویژه‌ای برای محیط زیست است، بنابراین لازم است تا به دنبال افزایش ظرفیت و توان سکونت‌گاه‌های شهری و ضریب تاب آوری آنها زمینه برای مدیریت و کیفیت شهرها برای نسل امروز و آینده مهیا شود. رویکرد تاب آوری طراحی و آسیب پذیری کمتر و انعطاف پذیری شهرها در برابر تنش‌ها و حوادث است. باید برای تاب آور شدن شهر میبد تلاش ویژه‌ای بکنیم و از طریق اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، مشارکت ادارات و شهروندان و اقدامات عمرانی، این مهم در دستور کار قرار گیرد.
ما باید خودمان شروع کنیم و به همین دلیل پروژه پارک مشاهیر تا اصلاح مسیر رودخانه و تبدیل رودخانه به حالت اصلی خود متوقف می گردد.
گفتنی است در حال حاضر امکانات و منابع، تجهیزات و ماشین آلات آماده و تمام نیروها به صورت آماده باش برای مقابله با حوادث احتمالی هستند.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.