Skip to Content

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان یزد مطرح کرد؛


محمود زارع گفت: هرکدام از دهیاران و دهیاری‌ها و شرکت تعاونی که مایل به سرمایه‌گذاری در حوزه مختلف هستند متناسب با طرحی که ارائه می‌کنند تا سقف 3 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت از محل پست‌بانک دریافت کنند.

به گزارش میبدخبر، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان یزد در جلسه تجلیل از دهیاران شهرستان میبد با قدردانی از اقدامات بخشداران و دهیاران در توسعه و آبادانی مناطق روستایی گفت: بخشداران و دهیاران باید فراتر از وظایف استانی و ملی به دنبال کارهای جدیدی در خدمت به مردم مناطق روستایی باشند.

محمود زارع ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی و چشم‌پزشکی به روستائیان را ازجمله این کارها خواند و افزود: سال گذشته با این اقدام در بعضی از مناطق روستایی استان،5 هزار خدمات دندانپزشکی رایگان انجام و 149 چشم نابینا بینا شدند.

زارع اجرای استارتاپ های روستایی را در مناطق روستایی مهم خواند و گفت: در روستاهای استان، جوانان بااستعدادهایی هستند که در کسب‌وکارهای جدید و استارتاپ ها هم توفیقات خوبی دارند و باید این افراد شناسایی و از منظر دهیاری‌ها و هم دفتر امور روستایی حمایت شوند.

وی با اشاره به اشتغال در روستاها گفت: با توجه به سال جهش تولید قرار شد؛ اشتغال خرد روستایی را به دهیاری‌ها معرفی کنیم تا بتوانیم از اعتباراتی که مرتبط با اشتغال خرد است به روستائیان کمک کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی اجرای کشت غالب در ندوشن را مطرح کرد و افزود: با توجه به استعداد سرزمینی مناطق بخش ندوشن کشت غالب می‌تواند مسیر خوبی را در اقتصاد برای روستائیان منطقه ندوشن پیدا کند.

زارع از تخصیص اعتبار اقتصادی برای دهیاری‌ها و شرک تعاونی خبر داد و گفت: هرکدام از دهیاران و دهیاری‌ها و شرکت تعاونی که مایل به سرمایه‌گذاری در حوزه مختلف هستند متناسب با طرحی که ارائه می‌کنند تا سقف 3 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت از محل پست‌بانک دریافت کنند.

در این جلسه بخشداران مرکزی، بفروئیه و ندوشن و دهیاران مشکلات مناطق خود را در بخش‌های مختلف آب آشامیدنی، حریم و اشتغال، طرح کشت خوان‌های بیده و حسن‌آباد مطرح کردند و محمود زارع مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان هم در این جلسه برای رفع این مشکلات قول پیگیری داد.

در پایان این جلسه از دهیاران برتر تجلیل شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.