Skip to Content

پای بازی های سیاسی آمریکا به فوتبال ایران هم بازشد؛

اعتبار پاسپورت ایرانی زیر سوال کشور ناشناخته گوام


اعتبار پاسپورت ایرانی نه تنها در دره ریاست جمهوری جدید افزایش نیافته , بلکه حتی کار به جایی رسیده است که گوام ناشناخته هم برای پاسپورت ایرانی ان قلت در می اورد .

به گزارش میبد خبر به نقل از "ورزش خبر"دوره ریاست جمهوری روحانی در حالی آغاز شد که یکی از عمده ترین شعار های انتخاباتی وی احترام به پاسپورت ایرانی از سوی کشورهای مطرح دنیا بود و با همین شعار توانست عده ای روشنفکر نما را به سوی خود جلب کند و حتی در انتخابات به پیروزی برسد .

اما با گذشت 3 سال از دوره ریاست جمهوری وی نه تنها این اعتبار از سوی کشورهای برتر و بزرگ دنیا به سوی ایران باز نگشته است حتی کار به جایی رسیده است که کشوری ناشناخته همچون گوام که در روی کره زمین دیده نمیشود هم برای پاسپورت ایرانی ان قلت در می آورد و برای بازیکنان فوتبال ایران روادید صادر نکرده است .

روحانی با توهم از بین بردن تبعیض بین افراد ایرانی و سایر کشورها که در هنگام عزیمت به کشورهای درجه یک دنیا پیش می آید بر سر کار آمد و اکنون کار به جایی رسیده است که حتی بازیکنان تیم ملی هم از گرفتن روادید کشوری همچون گوام محروم شده اند تیم ایران بدون چند بازیکن اصلی خود راهی گوام ناشناخته شده است .

تیم ملی فوتبال ایران در قابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و از گروه دوم این رقابت‌ها حدود 8 روز دیگر به مصاف تیم ملی فوتبال گوام خواهد رفت. این کشور مستعمره آمریکاست و امور بین‌المللی این کشور توسط آمریکایی‌ها انجام می‌گیرد، چرا که گوام به عنوان بخشی از خاک آمریکا به حساب می‌آید و این استعمارگری شده مکافاتی برای صدور ویزای ملی‌پوشان ایران.

هر چند سردار آزمون به دلیل مصدومیت به نظر می‌رسد این دیدار را از دست خواهد داد اما مشکل ویزای او همانند حقیقی و عزت‌اللهی به دلیل اشتغال در لیگ فوتبال روسیه با مشکل مواجه است.

این سه لژیونر فوتبال ایران بیش از سایر بازیکنان با مشکل صدور ویزا روبه‌رو هستند؛ چرا که اساسا روابط بین کشورهای روسیه و آمریکا با مشکل مواجه است، به همین دلیل استعلام و صدور روادید این سه بازیکن به چالش خورده است.

احسان حاج صفی مدافع چپ تیم ملی فوتبال ایران حتی بیش از لژیونرهای شاغل در لیگ روسیه صدور ویزایش برای سفر به گوام به مشکل خورده است. آمریکایی‌ها عنوان کردند که باید کارت پایان خدمت حاج صفی برای استعلام به این کشور برود و در صورت تایید، ویزای مدافع چپ تیم ملی صادر خواهد شد.

ایراد وارده به کارت پایان خدمت حاج صفی به دلیل محل انجام خدمت این مدافع مورد اعتماد کی‌روش است.

هر چند که آندو توانست با رفتن به دبی , روادید خود را دریافت کند اما سایر بازیکنان نتوانستند و دست کیروش در این بازی بسیار خالی است .

به امید روزی که مشکلات سیاسی از ورزش رخت بربسته و شاهد این گونه درگیریهای سیاسی در ورزش نباشیم .

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.