Skip to Content

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

اظهارات اخیر روحانی برای فرار از شکست برجام و انحراف افکار عمومی بود


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پیشرفت کشورهایی همچون هند و ژاپن در عرصه های مختلف، اظهار داشت: پیشرفت و توسعه علمی در این کشورها جز استقلال و اتکا به توانایی داخل، دلیلی نداشته است.

حجت‌الاسلام سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر نقش زبان انگلیسی در پیشرفت کشور، گفت: روحانی با اینگونه اظهارات به دنبال ایجاد چالش در جامعه و نوعی فرافکنی است.

وی با اشاره به شکست دولت در برجام، تصریح کرد: دلیل ورود رئیس جمهور به اینگونه مسائل چالشی، شانه خالی کردن نسبت به پاسخگویی در خصوص وعده هایی است که به مردم داده اند؛ دولت نتوانست مشکلات اقتصادی را بر اساس وعده هایش حل کند و در مواردی همچون برجام که دولت آن را باغ سبز و خورشیدی تابان می خواند، با شکست مواجه شد و اکنون با طرح این مسائل به دنبال فرار از شکست برجام هستند. بنابراین روحانی برای انحراف افکار عمومی اینگونه مطالب بی اساس را مطرح می کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پیشرفت کشورهایی همچون هند و ژاپن در عرصه های مختلف، اظهار داشت: پیشرفت و توسعه علمی در این کشورها جز استقلال و اتکا به توانایی داخل، دلیلی نداشته است.

طاهری در ادامه با بیان اینکه ترویج زبان انگلیسی می تواند اهداف شومی را به دنبال داشته باشد، افزود: بین المللی شدن زبان انگلیسی بی برنامه نبود و قطعا استعمار پیر برای این حرکت برنامه های ویژه ای داشت.

وی اضافه کرد: دین اسلام هم برای وحدت جامعه اسلامی زبان عربی را به عنوان زبان واحد جوامع اسلامی معرفی کرده است. دین ما اصرار دارد تا مسلمانان در تمام دنیا نماز و قرآن را به زبان عربی بخوانند، دلیل این دستور آن است که برای آنکه وقتی همه مسلمانان از یک زبان استفاده کنند قطعا در اهدافشان موفق تر خواهند بود، با این حال کشور های اسلامی به این دستور اسلام بی توجه بوده اند.

طاهری با بیان اینکه غرب از هدف اسلام در بین المللی کردن زبان عربی الگو برداری کرد، گفت: بین المللی کردن زبان انگلیسی می تواند سلطه فرهنگی را به دنبال داشته باشد اما مسؤولین ما به این قضیه بی توجه اند و از این راه حمایت می کنند.

منبع:بسیج نیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.