Skip to Content

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

اضافه شدن 35 متخصص و وفوق تخصص به بدنه درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد


با هدف دسترسی بهتر ساکنان مناطق کمتر برخوردار استان و ارائه ی خدمات تخصصی درمانی، تعداد 35 پزشک متخصص و فوق تخصص به مجموعه درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه شدند.

به گزارش میبد خبر،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد؛ با اعلام این خبر افزود: اکثر این پزشکان در شهرستانهای استان مشغول به فعالیت می شوند.وی تصریح کرد: تخصص این پزشکان در زمینه های داخلی، زنان و زایمان، اطفال، جراحی و بیهوشی است که با توجه به شاخص هایی نظیر میزان محرومیت منطقه، جمعیت منطقه، پوشش بیماران خارج از منطقه و شرایط منطقه در شهرستانهای استان به ارائه ی خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی می پردازند.

علی دهقان با اشاره به اجرای بسته ی ماندگاری پزشک در مناطق کمتر برخوردار که یکی از بسته های طرح تحول است گفت: این بسته در شهرستانهای استان به نحو مطلوب در حال اجراست و در حال حاضر در تمامی شهرستانهای استان و طبق چارت تخصصی وزارت بهداشت متخصصان داخلی، اطفال، زنان ،جراحی و بیهوشی مستقر هستند.معاون درمان دانشگاه در ادامه از اجرای مطلوب " طرح انطباق" خبر داد وگفت: در تازه ترین توزیع پزشکان متخصص وفوق تخصص، پزشکان زن در تخصص های جراحی عمومی، فوق تخصص ریه، فوق تخصص اطفال و متخصص رادیولوژی در بیمارستانهای مختلف مشغول به کار شدند.

طرح انطباق طرحی است که به موجب آن نسبت توزیع پزشک زن و مرد درمناطق مختلف با توجه به جمعیت منطقه باید رعایت شود.

انتهای پیام.د

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.