Skip to Content


آشنایی زیلوبافان میبدی با شیوه های جدید این صنعت


معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، استان یزد گفت: کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی در رشته زیلو بافی در شهرستان میبد برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، "محمدرضا دهقان مهرجردی" گفت: کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی تخصصی رشته زیلو بافی به مدت دو روز در شهرستان میبد برگزار می شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد،هدف از برگزاری این کارگاه را باز طراحی نقوش زیر انداز زیلو بر مبنای اصالت منطقه دانست و افزود: زیوبافان با جدید ترین شیوه ها و طرح های این صنعت آشنا خواهند شد.

او اظهار داشت: شرکت کنندگان در روز اول کارگاه با مفاهیم اولیه طراحی نقوش هندسی زیلو، نحوه ترسیم نقوش هندسی متناسب با نقش های زیلو و رنگ ها و کاربرد آن در این صنعت آشنا می شوند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی افزود: آشنایی با نحوه بافت زیلو، مبانی کنترل کیفیت و شناخت مواد اولیه و کنترل کیفیت در حین بافت از سرفصل های آموزشی روز دوم این کارگاه است.

کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی تخصصی رشته زیلو بافی اول و دوم مهر ماه به صورت رایگان در شهرستان میبد برگزار می شود.

انتهای متن/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.