Skip to Content

به بهانه برپایی نمایشگاه تنوع زیستی در میبد؛

آشنایی با فرهنگی بازنشسته‌ میبدی که زندگیش را وقف طبیعت کرده است+ تصاویر


محمود بناپور بازنشسته آموزش و پرورش و فعال و علاقمند به محیط زیست هرساله در ایام نوروز نمایشگاه تنوع زیستی را برای بازدید گردشگران و مردم میبد برپا می کند.

به گزارش میبد خبر، یکی از فعالان بنام محیط زیست یزد محمود بناپور می باشد که  وی متولد 1334 و ساکن شهرستان میبد و بازنشسته آموزش و پرورش است ولی بناپور بسیار به محیط زیست علاقه دارد و تقریبا به مدت 40 سال است که در زمینه تاکسیدرمی حیوانات و شناسایی پرندگان و خزندگان در استان یزد فعالیت دارد و خدمات زیادی به محیط زیست استان ارائه نموده است.

این فعال محیط زیست هرساله نمایشگاههای متعددی برگزار نموده و حتی منزل مسکونی خود را نیز تبدیل به نمایشگاه نموده که هر روزه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان دوست دار محیط زیست می باشد.

وی هرساله در ایام نوروز نمایشگاه تنوع زیستی را برای بازدید گردشگران و مردم میبد با هدف تغییرنگاه مردم به حیات‌وحش، به ویژه به خزندگان و شناخت بیشتر مردم از مارها برپا می کند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.