Skip to Content

رئیس بهزیستی میبد عنوان کرد

اشتغال و مناسب‌سازی اماکن عمومی مهمترین دغدغه روشندلان میبدی


رئیس بهزیستی شهرستان میبد بیان داشت: 250 کم‌ بینا و نابینا در شهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که ازخدمات توان‌بخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

سید محسن فلاح در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، ضمن گرامیداشت ۲۳مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد درخصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: ۲۵۰کم‌ بینا و نابینا در شهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدمات توان‌بخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

وی افزود: پرداخت کمک هزینه‌های خدمات توانبخشی، توان پزشکی، تحصیلی، پرستاری معلولین نخاعی، ایاب و ذهاب معلولین، ویزیت در منزل و طرح مراقبین از خدمات مستمر بهزیستی در این حوزه می باشد.

فلاح در مورد خدمات توان پزشکی اظهارداشت: در زمینه توان پزشکی خدماتی ازقبیل فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی‌سنجی، گفتار درمانی، پیگیری امور مربوط به مناسب سازی اماکن عمومی ارائه می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به اینکه یک کتابخانه در کتابخانه مرکزی شهرستان میبد مخصوص نابینایان وجود دارد عنوان کرد: سطح سواد نابینایان در شهرستان میبد نسبتاً خوب است که درحال حاضر نابینایان از مقطع تحصیلی ابتدایی تا دکترا را تحت پوشش ‌داریم که چند نفر از آن‌ها در رشته ترتیل، حفظ و قرائت قرآن کریم نیز حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه عمده مسائل و مشکلات معلولین مسئله اشتغال و توانمندسازی و عدم باورکردن معلولین توسط آحاد جامعه است، اظهارداشت: متأسفانه بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده آن‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد در این باره خاطرنشان کرد: اشتغال و مناسب‌سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات  روشندلان میبدی می‌باشد.

فلاح با بیان اینکه معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد: مسئولین این باور را داشته باشند که معلولین از جمله نابینایان نیاز به ترحم ندارند و در امر اشتغال این عزیزان همه مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.