Skip to Content

فرماندارمیبد در بازدید میدانی از روستای اشنیز:

آسیاب آبی اشنیز احیاء می‌شود


حسین فلاح به همراه محمد اسماعیلی بخشدار بفروئیه با حضور در روستای اشنیز، از اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ های روشنایی و دیوارهای ساحلی بازدید کرد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این بازدید، ظرفیت‌های روستای اشنیز را در جذب گردشگر به شورای اسلامی و اهالی این روستا خاطرنشان کرد و گفت؛ روستای اشنیز به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوای ییلاقی و به لحاظ نزدیکی به شهرستان می‌تواند به محل تفریح و گردشگری تبدیل شود.

فلاح از فعالیت‌های انجام‌شده از سوی شورا در بازگشایی مسیر و روشنایی، ایجاد پارک و دیوار و سکوی خانواده قدردانی کرد.

فرماندارمیبد بابیان اینکه شهرستان میبد به شهر آسیاب‌ها معروف است و تاکنون 23 آسیاب آبی در محلات مختلف این شهرستان احیاء شده است گفت:؛ آسیاب آبی اشنیز هویت و شناسنامه این روستاست و باید با همکاری اهالی اشنیز، میراث فرهنگی و فرمانداری احیاء شود.

ساماندهی محوطه استخر، تهیه طرح بازسازی آسیاب آبی و احیاء حمام قدیمی از مصوبات این بازدید بود که قرار شد یکی از اهالی اشنیز با کمک و همراهی میراث فرهنگی و بخشداری و فرمانداری آن‌ها را به سرانجام برساند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.