Skip to Content


اسرائیل چگونه تا 25 سال دیگر از صحنه روزگار محو خواهد داشت؟


جنایت‌های مدام رژیم کودک‌کش اسرائیل در طول سال‌های گذشته شرایطی را برای این رژیم به وجود آورده که نفرت عمومی از صهیونیست‌ها در سرتاسر جهان گسترده شده است.

به گزارش "میبدخبر"؛ هرچند تلاش‌های زیادی می‌شود تا اذهان عمومی از جنایت‌های رژیم‌صهیونیستی منحرف شود و اسرائیل در حاشیه امن قرار بگیرد؛ اما روندی را که این غده سرطانی در طول سال‌های گذشته طی کرده است؛ افول و زوال آن را نوید می‌دهد. این فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «ان‌شاءالله تا 25 سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.» مبتنی بر واقعیت‌هایی درباره رژیم اسرائیل است که نگرانی حامیان آن را هم موجب شده است.


سقوط در افکار عمومی جهانیان
جنایت‌های مدام رژیم کودک‌کش اسرائیل در طول سال‌های گذشته شرایطی را برای این رژیم به وجود آورده که نفرت عمومی از صهیونیست‌ها در سرتاسر جهان گسترده شده و امروز حتی در جوامعی که حاکمان آن‌ها اسرائیل را مورد حمایت قرار می‌دهند، نیز این رژیم مورد نفرت عمومی مردم است. راهپیمایی‌های اعتراضی در قبال رویه غیرانسانی صهیونیست‌ها در فلسطین، که در کشورهای مختلف برگزار می شود بیانگر این نفرت عمومی از آن‌ها است.


نارضایتی ساکنان از رژیم حاکم
علاوه بر مردمان دیگر کشورها، ساکنان خود اسرائیل هم اعتماد گذشته به این رژیم را ندارند و اقدامات حاکمانشان را در راستای منافع خود نمی‌بینند. در حالی که اسرائیلی‌ها در ابتدای غصب فلسطین و تشکیل کشور جعلی اسرائیل، افزایش سطح رفاه و امنیت را انتظار داشتند، حالا و بعد از گذشت نزدیک به هفت دهه از این غصب، احساس ناامنی می‌کنند و حتی در سال‌های اخیر سران اسرائیل شاهد مهاجرات ساکنان  به کشورهای مختلف بوده‌اند. این در حالی است که سیاست اصلی صهیونیست‌ها بر مهاجرت یهودی‌ها از سراسر جهان به اسرائیل مبتنی است. ایستادگی فلسطینی‌ها و جریان مقاومت اسلامی در برابر جنایت‌های صهیونیستی چیزی است که آن‌ها تا این حد انتظار آن را نداشتند و امروز امنیت خود را در خطر می‌بینند.


کاهش حمایت‌های حامیان سابق از رژیم صهیونیستی
علاوه بر ملت‌های مختلف که هر ساله بر حمایت‌هایشان از مردم مظلوم فلسطین و تنفرشان نسبت به رژیم منحوس صهیونیستی افزوده می‌شود؛ ضعف و ناتوانی صهیونیست‌ها در عملی کردن اهداف اولیه خود در منطقه و هزینه‌هایی که حمایت از این رژیم برای کشورهای مختلف به همراه داشته؛ موجب شده تا برخی از کشورهایی که تا قبل از این از حامیان اسرائیل بوده‌اند، نسبت به رویه خود تجدیدنظر کنند. در واقع فشار افکار عمومی بر برخی از دولت‌ها، آن‌ها را ناچار به تغییر رویه کرده است. به رسمیت شناختن فلسطین توسط برخی از کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر در همین راستا قابل تحلیل است.
با این وجود، قابل انکار نیست که ایالات متحده آمریکا به عنوان نماد استکبار و سلطه و اصلی‌ترین حامی رژیم قصاب اسرائیل، تمام تلاش‌های خود را برای تقویت این رژیم و انحراف اذهان عمومی از جنایت‌های آن به کار گرفته است و برای بقای آن تغلا می‌کند. تلاش‌هایی که به وجود آوردن داعش در منطقه و حمایت‌های تمام قد از این گروه تروریستی، یکی از نمونه‌های آن است. اما سیری را که در سال‌های اخیر رژیم اسرائیل طی کرده و مقاومت‌هایی که مردم مظلوم غزه و فلسطین در برابر جنایت‌های صهیونیست‌ها به نمایش گذاشته‌اند؛ اضمحلال این غده سرطانی در آینده و تحقق پیش‌بینی تاریخی رهبر انقلاب را نوید می‌دهد.
 وحید سالار

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.