Skip to Content

امام جمعه میبد:

اسرائیل باید به زباله دان تاریخ سپرده شود/فرهنگ عمومی عفاف و حجاب را مهم بشمارید/از فضاهای سبز و محیط زیست صیانت شود/جوانان باید روی منظومه فکری رهبری و انقلاب بیشتر کار کنند


آیت الله اعرافی در خطبه های پرصلابت و وحدت بخش آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بیان داشت:دشمنان باید این عزم اراده و ایمان ایرانیان را تماشا کنند که ۴۰ سال است در همه صحنه ها حضور دارند و امواج طوفانی جنگ ، ترور ، فساد ، فتنه ها ، توطئه ها ، تحریم ها و دشمنی های ظالمانه این ملت مقاوم را از پا درنیاورده است.

به گزارش "میبدخبر"، حضرت آيت الله اعرافی با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی افزود : آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز همبستگی امت و مقاومت در برابر ظلم و ستم ، آن روزها این همه مورد توجه نبود ؛ اما امروز این جبهه جهانی و پایگاه قدس بین المللی شده است و در همه شهرهای ایران و شهرهای بزرگ و کوچک منطقه و دهها کشور جهان این پرچم وحدت اسلامی و قدس شریف بلند است.

خطیب جمعه میبد وحدت و انسجام و ولایت پذیری ملت را نخستین پیام راهپیمایی روز جهانی قدس عنوان کرد و افزود : ملت ما زیر سایه انقلاب اسلامی و تاسی به رهبر عظیم الشان حضرت امام خامنه ای ، وحدت خودش را در راهپیمایی های قدس ،۲۲ بهمن و برگزاری انتخابات نشان می دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همه طبقات ، گرایش ها و گروه ها در این راهپیمایی باشکوه حضور می یابند و تنها عده کمی هستند که با انقلاب و اسلام قهرند و تکلیف خودشان را مشخص کرده اند تصریح کرد : اما اکثریت جامعه در مسیر رشد و تعالی ، وحدت ، انسجام و تاسی به مبانی اسلام و ولایت حضور دارند .

وی گفت : دشمنان باید این عزم اراده و ایمان ایرانیان را تماشا کنند که ۴۰ سال است در همه صحنه ها حضور دارند و امواج طوفانی جنگ ، ترور ، فساد ، فتنه ها ، توطئه ها ، تحریم ها و دشمنی های ظالمانه این ملت مقاوم را از پا درنیاورده است و با وجود همه مشکلات و گرفتاری ها قرص و محکم ایستاده اند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه قصه اسرائیل برای دشمنان ما قصه راهبردی و استراتژیک است اظهار داشت: پیام دیگر روزقدس این است که اسرائیل باید به زباله دان تاریخ سپرده شود.

آيت الله اعرافی با اشاره به سیاست های امریکاییها در قبال اسرائیل يادآور شد : امروز هم نامزدهای ریاست جمهوری امریکا با تفاوت های ظاهری همراهی با اسرائیل است چرا که اسرائیل یک پایگاه مهم فسادانگیزی آنها در منطقه است.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند : با قطع نظر از مذهب و زبان و ملیت ، قصه فلسطیبن هم قصه امت اسلام و برای ایران اسلامی هم یک راهبرد و استراتژیک است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه قریب ۷۰ سال است که مستکبران عالم ، بالاترین ظلم جهان را علم کرده اند و از صهیونیست ها حمایت می کنند افزود: تا وقتی که غده ترور ، ظلم و قتل به واسطه آنها در منطقه برپاست ؛ هر چه غرب از حقوق بشر و ترور بگوید باور نمی شود.

وی غصب حقوق ملت فلسطین را زشت ترین فاجعه تاریخی خواندند و گفت : آنها به دنبال تروریزم دولتی در منطقه هستند تا آن را سرور خاورمیانه و منطقه ما بکنند و ما باید مقابلشان بایستیم چرا که این آرمان انقلاب اسلامی است و شیعه ، سنی ، فارس ، عرب ، کرد و ترکمن ندارد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به عوامل استمرار این ظلم ۷۰ ساله در فلسطین اظهار داشت : عدم آگاهی و غفلت جمع زیادی از ملت ها و طبقات جوامع اسلامی یا رعب و وحشت نخستین عامل استمرار این ظلم است .

امام جمعه میبد افزود : متاسفانه هنوز هم این عوامل در بخش زیادی از جوامع اسلامی حاکم است و نمی دانند اگر اسرائیل حاکم شود چگونه بازار ، سیاست و اقتصاد امت اسلام را دست می گیرد.

آيت الله اعرافی ، آسیب های درونی جبهه مقاومت و دور شدن از اسلام و تبدیل هویت انقلاب آنها را دومین عامل استمرار این ظلم دانست و افزود : یاسر عرفات انقلابی بود ولی به تدریج این هویت انقلابی را از او گرفتند و دشمن همیشه سعی می کند ؛ روح هجومی و مبارز و انقلابی را از ملت بگیرند.

خطیب جمعه میبد کاهش روحیه انقلابی ، تسلیم و نفوذ دشمن را عاملی مهم در تداوم ظلم در سرزمین اشغالی بیان کرد و افزود: اسرائیل با نفوذ در سازمان آزادی بخش فلسطین آن را به سازمان کم خاصیتی و در حاشیه قرار داد و امروز تلاش می کنند در گروه هایی مثل حماس هم نفوذ کنند بنابراین دور شدن از ارزشهای اسلامی ، تسلیم نفوذهای بیگانه شدن و تضعیف هویت انقلابی در درون گروه های مبارز عاملی است که جبهه مقاومت در برابر دشمن و صهیونیست ها را ضعیف کرده است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی دیگر از عوامل استمرار ظلم در فلسطین را دولت های منطقه خواند و خاطرنشان کرد : دولت های منطقه به سه گروه تقسیم شده اند ؛ دولت های سست ، ضعیف و مرعوب که توان و اراده حضور در عرصه های بین المللی و مقابله با ترفندهای پیچیده صهیونیست را ندارند.

وی افزود : گروه دوم دولت های وابسته اند و مصیبت بزرگ فلسطین و امت اسلام از همه مذاهب و طبقات ، دولت های سست عنصر ، وابسته و خیانت گرند که در راس آنها آل سعود است که از اول هم پیمان مخفی صهیونیست ها بودند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشت : اینها با مقامات امنیتی اسرائيل جلسه می گذارند تا در برابر ایران انقلابی و فلسطین بایستند و این مصیبت و درد را باید کجا ببریم و فریاد بزنیم ؛ دولتی که بر نفت های ملت اسلام چنگ انداخته ، سرزمین های مقدس را در دست گرفته ؛ اما هم پیمانان دشمن اسلام و صهیونیست ها شده اند تا صهیونیست ها را در امن قرار دهند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه آنها بحرین را به آتش خون کشیده اند ، یمن را در ستم کم نظیر قرار دادند ، سوریه را ویران کردند ، تروریست ها را بر جهان اسلام حاکم کردند و ملت ایران را از حج محروم کرده اند ، خاطرنشان کرد : نفرین بر این خائنان که خنجر را از پشت تا اعماق قلب امت اسلام فرو کردند و اینجور با دشمنان امت اسلام هم پیمان شده و فلسطینیان که سنی هستند را به خاک و خون کشیده اند.

ايشان با ابراز تاسف از هم پیمان شدن دولت های اسلامی بویژه دولت ترکیه با صهیونیست ها گفت : ما از دولت ترکیه و گرایش ها و جریانات انتظار داشتیم جور دیگری عمل کنند اما امروز این دولت ها به مرزهای خیانت رسیده اند و در قضیه سوریه و عراق همراه عربستان شده و با داعشی های تکفیری و ضد اسلام و صهیونیست ها ، دانسته و نادانسته هم پیمان شده اند و آنها را یاری رسانده اند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه ای کاش فتنه برپا نمی کردید و در سوریه ملتی را رمق اش را برای منافع زودگذر خودتان نمی گرفتید افزود: ما هر گونه ارتباط با اسرائیل و هر گونه هم پیمانی اسرائیل را در سراسر جهان با همه وجود محکوم می کنیم.

خطیب جمعه میبد طرح امریکا در اختلاف افکنی بین مسلمانان را یکی دیگر از عوامل استمرار جنگ و ظلم و ستم در منطقه خواند و تاکيد کرد : امریکایی ها برای جلوگیری از امواج اسلام ، انقلاب و بیداری اسلامی تلاش می کنند با اختلاف افکنی بین مذاهب ما را به جان هم بیاندازند اما ما با صدای رسا می گوییم ایران و انقلاب اسلامی از آن همه امت اسلام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما افتخار می کنیم پیرو مکتب نورانی اهل بیت (ع) هستیم تصریح کرد : ما تفرقه های نژادی ، زبانی ، قومی و مذهبی را به رسمیت نمی شناسیم و همه فرق اسلامی را قبول داریم و تعرض به مقدسات یکدیگر ، تکفیر و ترور را با همه وجود محکوم می کنیم.

ايشان اظهار داشت : درد جانکاه امت اسلام امروز این است که آنها ما را به جان هم انداختند ؛ توان و رمق ما را گرفتند ، کشورهای ما را عقب نگه داشتند ، تکفیری ها را برای ایجاد اختلاف پروراندند و دولت اسرائیل را در امن قرار دادند و جبهه مقاومت را تضعیف کردند.

امام جمعه میبد گفت : امروز علیه حزب الله حماس و جریانات انقلابی جهان اسلام دسیسه می شود ، تحریم علیه پایگاه اصلی که ایران است صورت می گیرد ؛ سوریه و عراق را عرصه جنگ قرار می دهند تا سراغ ایران بیایند ؛ اما این آرزو را به گور خواهند برد.

آيت الله اعرافی با قدردانی از تلاش نیروهای امنیتی در خنثی سازی توطئه های دشمنان تصریح کرد : این تلاش های شما در ایران اثر نمی کند چرا که ایران دژ استوار الهی و پایگاه مردان بیدار است که مردان آن ایمان استوار ، قدس باشکوه و رهبر رشید دارند و در برابر توطئه های درونی و بیرونی شما خواهند ایستاد و بر سر آرمان هایمان با همه وجود ایستاده ایم و کوتاه نخواهیم آمد .

ايشان افزود: اقوام ، مذاهب و طبقات گوناگون در ایران اسلامی صف در صف در برابر شما ایستاده اند و گوش به فرمان امام و رهبری هستند و وحدت خود را بر پایه ارزشها حفظ خواهند کرد.

امام جمعه میبد با اشاره به دکترین انقلاب اسلامی در قصه فلسطین گفت : دکترین انقلاب اسلامی بر اتحاد جهان اسلام و قطع روابط همه دولت های اسلامی با اسرائیل تاکید دارد .

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه ملت ها باید روی دولت ها فشار بیاورند تا این روابط قطع شود افزود : دولت های اسلامی و ترکیه بعنوان یک کشور مسلمان باید روابط آشکار و نهان تجاری ، اقتصادی و فرهنگی و سیاسی خود را با اسرائیل قطع کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخابات در فلسطین را یکی دیگر از راهبردهای دکترین انقلاب اسلامی دانست و افزود : باید با برگزاری انتخابات از میان فلسطینی ها دولت تعیین شود و از مقاومت در مجامع بین المللی و حریم و حزب الله  پشتیبانی شود چرا که این به نفع همه امت اسلام است .

ايشان در آغاز بیانات خود هم ضمن سپاس از همه حماسه آفرینان ماه مبارک رمضان بر حضور باشکوه در آخرین نقطه پایانی روز عید فطر که ساعت ۷ و نیم در مصلی آیت الله اعرافی برگزار می شود تاکید کرد.

امام جمعه میبد به نمازگزاران و خانواده ها توصیه کرد : مسجد ، جمعه و جماعت را محکم نگه دارند چرا که موجب تعالی فرهنگ می شود .

آيت الله اعرافی با بیان اینکه قرآن ، اخلاق ، خانواده در خانه و مدرسه و مسجد موجب صیانت از ارزشهاست افزود: همه مسئولین باید اشتغال و ازدواج برای جوان را در اولویت قرار و شرایط ورزش و سلامت برای آنها را فراهم کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: فقرا و محرومین را دریابید چرا که وجود فقیر و محروم در جامعه کار من و شما را بی برکت می کند.

خطیب جمعه میبد افزود : فرهنگ عمومی عفاف و حجاب را مهم بشمارید و کاری که جبهه عفاف و حجاب جامعه را مخدوش میکند جلوگیری کنید .

ايشان رمضان را ماه بیدار باش خانواده ها خواند و گفت : همه باید تلاش کنند ارزشهای عفاف و حجاب فرو نریزد ، فسادها ، ویروس ها و میکروب ها ما را از پا درنیاورد از فضاهای سبز و محیط زیست صیانت شود و در نهایت جوانان باید روی منظومه فکری رهبری و انقلاب که نجات بخش و امید آینده همه ماست بیشتر کار کنند.

امام جمعه ميبد یاد و خاطره همه شهدای اسلام و انقلاب ، شهید آیت الله صدوقی ، شهدای سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط نیروی دریایی امریکا و ۳۰۰ شهید این فاجعه را گرامی داشت .

خطيب جمعه ميبد از یکایک زنان و مردانی که در ماه مبارک رمضان در بیش از ۲۰۰ نماز جماعت و مسجد حضور آسمانی و ایمانی داشتند و با شور و شوق از پایگاههای عبادت استقبال کردند و صحنه های زیبای قرآن خوانی ، اطعام و افطار و توجه به یتیمان و محرومان از خود نشان دادند هم تشکر کرد .

آيت الله اعرافی با قدردانی از روزه داران که با دهان روزه در آفتاب سوزان و در هوای سخت و دشوار و گرم و با قدم های استوار در حماسه باشکوه قدس حضور پیدا کردند هم قدردانی کرد و گفت : در طول راهپیمایی ، انسان شرمسار نونهالان عزیز ، جوانان بزرگ و زنان و مردان خداجوی می شد ؛ نوجوانان ، دانش آموزان ، دانشجویان ، روحانیون ، دانشگاهیان ، کشاورزان ، اصناف و طبقات و گروههای مختلف شعیه و سنی و سربازان و نیروهای نظامی و انتظامی ، مسئولان ، ورزشکاران و مردم شریف همه صف به صف در کنار هم در این آزمایش بزرگ و برای خدا در صحنه آمدند و مظهر اتحاد و همبستگی از خود نشان دادند.

منبع: میبدآدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.