Skip to Content

خطیب جمعه میبد:

استکبار یکی یکی پرده های مکر خود را در منطقه کنار میزند


... و آنها بدست خودشان، خود را نابود می کنند، وی اظهار داشت، فروپاشی آل سعود در همین مدت کوتاه که یمن حمله کردند آغاز شد و دشمن عجولانه پرده های مکر خود را کنار میزند

به گزارش میبد خبر؛ خطیب جمعه میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن تبریک روز کارگر به همه کارگران متعهد، کار را واژه ای مقدس دانست و گفت: در قرآن کریم بیش از 70 بار بر عمل تاکید شده است و خداوند متعال برنامه ی زندگی بشریت را براساس کار و تلاش قرار داده که سیره پیامبر و ائمه معصومین بیانگر این مطلب است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر دست کارگر را در ملا عام میبوسید بیان کرد: از نبی مکرم اسلام حدیثی نقل شده که، کسی که در میدان کار و تلاش برای کسب رزق حلال زحمت میکشد، مثل مجاهد فی سبیل الله است. غفوری اظهار داشت: جامعه باید برای کار و تلاش ارزش قائل شود و به گفته رهبر معظم انقلاب، فرهنگ سازی در رابطه با کار و کارگر باید شکل گیرد، مسئولین به جای صحبت کردن، تصمیم بگیرند و اقدام کنند که کارگر بتواند از توانش در پیشبرد اهداف و استقلال کشور تلاش کند.

حجت الاسلام غفوری تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب موجی از القائات منفی در جامعه رواج پیدا کرد که هرکس بتواند بدون تلاش پولی بدست بیاورد زرنگی کرده و این تفکر غلط جامعه را فلج کرده است، وی اظهار داشت، این اوج بلاهت است که کسی با سوء استفاده از دیگران و بدون کار و تلاش رزقی برای خود فراهم کند و آن را زرنگی بنامد، این فساهت است و معنای آن باختن زندگی است.

 

امام جمعه موقت میبد ضمن تبریک ایام ولادت مولا امیرالمومنین خدمت رهبر معظم انقلاب و مردم، اظهار داشت، بحمدالله سنت اعتکاف در سالهای گذشته در جامعه رواج پیدا کرده است، وی جوانان را به درک ایام البیض سفارش کرده و گفت: آنچه می تواند نسل جوان را در مقابل تهاجمات ظالمانه فرهنگی حفظ کند، پرداختن به معنویاتی چون اعتکاف و رمضان و غیره است.

حجت الاسلام غفوری در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم، مقام معلم را مقامی معنوی دانست که با هیچ قیمت مادی قابل قدر دانی نیست، وی بیان کرد مقام معلم در پیشگاه خداوند دارای عظمت است و همینکه جامعه قدر معلم را بداند، بزرگترین اجر و مزدی است که میتوان به معلم داد.

خطیب جمعه میبد در سخنان پایانی خود اعلام کرد: استکبار یکی یکی پرده های مکر خود را در منطقه کنار میزند، اما مکر خدا بالاتر از همه ی آنهاست و آنها بدست خودشان، خود را نابود می کنند، وی اظهار داشت، فروپاشی آل سعود در همین مدت کوتاه که یمن حمله کردند آغاز شد و دشمن عجولانه پرده های مکر خود را کنار میزند،  وی بیان کرد طرحی که کنگره آمریکا برای کمک به بخش کردنشین و سنی نشین عراق تصویب کرده، برای اینست که جنگ دائمی بین شیعه و سنی برقرار سازد و سودش را استکبار ببرد، غفوری گفت: دشمنان ما به کمتر از نابودی قرآن و اسلام راضی نیستند اما آنها بدانند  این نقشه و تمام نقشه های آنها با بیداری اسلامی که توسط امام خمینی به جهان صادر شده و با هوشیاری ملت عراق که بیدار و آگاه در صحنه حضور دارند، نقش بر آب خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.