Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:


امام جمعه موقت میبد بیان داشت: استکبار ستیزی بعنوان اصل ثابت اندیشه های امام راحل در هیچ دوره و شرایطی نباید مورد غفلت قرار گیرد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام حبیب الله غفوری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته میبد با اشاره به در پیش بودن شب‌های قدر، یادآور شد: دهه آخر ماه مبارک رمضان به‌خصوص شب‌های قدر، فرصت‌ بی‌نظیری برای بندگی و تقرب به درگاه الهی است.

وی با تأکید بر اینکه همه اقشار جامعه به‌خصوص جوانان باید قدردان فرصت‌های بی‌نظیر باقی‌مانده از ماه مهمانی خداوند باشند، افزود: در ایام باقی‌مانده از ماه رمضان، به‌خصوص اوقات سحرهای این ماه بندگی باید بیش‌ازپیش به استغفار و تزکیه نفس مشغول بود.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد بیان داشت: تقارن سالگرد رحلت امام خمینی (ره) با شب قدر نشان دهنده این است که تمام زندگی امام راحل(ره) با سیره و منش مولای متقیان حضرت امام علی(ع) هماهنگ است. اندیشه های امام راحل و آرمان های ایشان برای همیشه نجات دهنده ملت های مظلوم و ومحروم و بویژه ملت ایران خواهد بود و برای رسیدن به تعالی و زمینه سازی حکومت امام عصر(عج) است و باید اندیشه‌ها و آرمان های ایشان مورد توجه گیرد.

حجت الاسلام غفوری با تاکید بر این موضوع که استکبار ستیزی بعنوان اصل ثابت اندیشه های امام راحل در هیچ دوره و شرایطی نباید مورد غفلت قرار گیرد، تصریح داشت: محورهای مهم اندیشه امام راحل اتکا به خدا در مقابل دشمنان، ایستادگی در مقابل اشرافیگری و حمایت از محرومین و تلاش برای محرومیت زدایی محرومین می باشد و اگر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی با روحیه اشرافی گری زندگی می‌کند، این مسوول هیچ ربطی به اندیشه‌ها و خط حضرت امام(ره) ندارد.

وی در ادامه به تصمیم تاریخی مجلس خبرگان بعد از ارتحال حصرت امام(ره) و انتخاب رهبری با بصیرت و فرزانه برای هدایت‌گری امت اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با تمام توان برای حفظ اندیشه ها، آرمان ها، سیره و سنت امام(ره) و به نتیجه رسیدن اهداف و راه ایشان ایستاده و گاهی یک تنه و محکم از آرمان هایی که شهدا به پای آن جان دادند که همان اسلام ناب محمدی(ص) دفاع می کند.

خطیب جمعه موقت میبد در پایان سخنان خود با اشاره به فرارسیدن آخرین جمعه ماه رمضان و روز جهانی قدس، ضمن محکوم کردن جنایات وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی نسبت به مردم مظلوم فلسطین تاکید داشت: مردم مؤمن و روزه دار در سراسر کشور، همصدا با مسلمانان و آزادگان عالم در روز قدس همچون سالهای گذشته با راهپیمائی پرشکوه خود، این روز را گرامی داشته و با حضور پرصلابتشان، موجب دلگرمی و حماسه آفرینی هرچه بیشتر ملت فلسطین و وحشت صهیونیسم بین الملل خواهند شد. 

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.