Skip to Content

مدیر کمیته امداد میبد خبر داد


مدیر کمیته امداد میبدگفت: 149 پایگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان و مدارس آماده جمع‌ آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه ها هستند.

حسین زین‌الدینی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص برگزاری جشن عاطفه ها در شهرستان میبد بیان داشت: هر ساله در آستانه سال تحصیلی جدید کمیته امداد امام خمینی با همراهی برخی دستگاه‌ها و نهادهای دیگر همچون، آموزش و پرورش، بسیج، سازمان دانش‌آموزی و صدا و سیما اقدام به برگزاری جشن عاطفه‌ها می‌کند.

وی ایجاد بسترهای لازم برای مردم در راستای تقسیم شادی‌هایشان با نیازمندان را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن به صورت همزمان در کشور عنوان کرد و افزود: مردم نیکوکار و خیر با اهدای هدایای نقدی و کالایی خود در این جشن به نیازمندان و محرومان نوعدوستی خود را به نمایش می‌گذارند.

مدیر کمیته امداد میبد از استقرار 149  پایگاه جمع‌ آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ ها درشهرستان خبر داد و گفت: 125 مدرسه، 2 مرکز نیکوکاری، 1 پایگاه سیار و 21 پایگاه ثابت شهری و روستای در سططح شهرستان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی خواهند کرد.

زین الدینی ادامه داد: این مراسم روز پنج شنبه 15 شهریورماه در پایگاه های کمیته امداد در سطح شهر، میادین و معابر، روز جمعه 16 شهریورماه در میعادگاه نماز جمعه و در روز چهارشنبه 11 مهرماه در مدارس میبد برگزار می شود.

وی در خصوص کمکهای مردمی جمع آوری شده در سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته یک میلیارد و 115 میلیون و 891 هزار ریال کمک های مردمی در جشن عاطفه های جمع آوری شد که از این میزان مبلغ 417 میلیون و 560 هزار ریال در سطح مدارس شهرستان جمع آوری و توسط مدیران مدارس بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع شد. مبلغ 698 میلیون و 331 هزار ریال نیز کمک های نقدی و غیر نقدی جهت دانش آموزان و خانواده های نیازمند جمع آوری شد.

مدیر کمیته امداد میبد در پایان با اشاره به اینکه 270 دانش آموز و دانشجوی نیازمند در شهرستان شناسایی شده، گفت:‌ این جشن در حقیقت جشن حمایت و کمک از خانواده‌های نیازمندی است که بیش از هر زمان دیگر به کمک‌های مردمی نیازمند بوده و سعی می‌کنند آبرومندانه فرزندانشان را راهی مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.