Skip to Content

آيت الله اعرافي:

استفاده از ظرفيت هاي مردمي در تقويت ابعاد فرهنگي پياده روي اربعين /با شرايط ایده آل فاصله داريم استفاده از ظرفيت هاي مردمي در تقويت ابعاد فرهنگي پياده روي اربعين /با شرايط ایده آل فاصله داريم


عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به ضرورت توجه به ابعاد فرهنگي پياده روي عظيم اربعين، استفاده از ظرفيت هاي مردمي براي بهره مندي زائرين از فيوضات معنوي اين سفر را مورد تاكيد قرار داد.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آيت الله اعرافي در ديدار جانشين ستاد اربعين استان قم، ضمن تشکر از دستگاه های عضو ستاد اربعین ، ويژگي هاي زيارتي و وجود حوزه های علمیه در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم در بعد بین المللی نيز با مركز جامعه المصطفی العالمیه تاثيرگذار است.


وی با بيان اينكه قم خاستگاه انقلاب اسلامي است افزود: مجموعه ي این عوامل موجب شده اشتیاق به قم در منظرهای مختلفی مورد توجه قرار گیرد.

مدير حوزه هاي علميه با تاكيد بر همبستگي دستگاه هاي اجرايي درگردشگری مذهبی و زیارتی افزود: اگر به این مقوله توجه شود به راحتی مي توان بسياري از مسائل قم را مرتفع نمود.

آيت الله اعرافي با بيان اينكه با شرايط ایده آل فاصله بسياري داريم خاطرنشان كرد: رسیدن به کمال در همه ي جنبه ها نیازمند تلاش استانداری ،شهرداری، دستگاههای اجرایی استان وتوجه ویژه دولت به اعتبارات در نظر گرفته شده براي استان قم است.

مدير حوزه هاي علميه در ادامه با اشاره به کارهای صورت گرفته در مقوله اربعین، تصريح كرد: از قم انتظار مي رود علاوه بردیگر خدمات، در ابعاد فرهنگی نيز الگو پذیر باشد.

آيت الله اعرافي تصريح كرد: هر گونه سرمایه گذاری فرهنگی درحوزه اربعین بايد توسط مردم انجام شود.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر و پشتیبانی از حرکات مردمی کارگروهي متشکل از نهادهاي فرهنگی بامشارکت حوزه علمیه قم، حرم مطهر كريمه اهل بيت (س)،استانداری قم ،دفتر تبلیغات اسلامي ،حج وزیارت، اوقاف و امورخیریه و سازمان تبلیغات تشکیل گردد تا ضمن بررسی دغدغه های لازم، بررسی شیوه های تبلیغی برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

يونس عالی پور معاون استاندار قم نيز در اين ديدار ضمن ارائه گزارش جلسات ستاد ار بعین حسینی استان قم، به ظرفیت های استقرار موکب های قم درسال جاری اشاره كرد و گفت: پیش بینی می شود توسط هیات های مذهبی قم 30موکب درمسیر زائرین چه در نقطه مرزی و چه در داخل عراق ایجاد شود.

وي افزود: تاکنون استقرار 18موكب نهایی شده و با ستادبازسازی عتبات استان تفاهم نامه نهایی در اين زمينه منعقد گردیده است .

عالي پور یکی از دغدغه های مهم در حوزه سفر اربعین را خلاهای فرهنگی برشمرد و از مدیریت عالی حوزه های علمیه کشور درخواست نمود تا از ظرفیت های موجود این مرکز براي فضاسازی ساختارهای فرهنگی اربعین استفاده نمايد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...