Skip to Content

در گفتگو با رئیس اداره ورزش و جوانان میبد بررسی شد:

استخر شهیدیه میبد و مشکلات پیش رو / دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت در تکمیل پروژه استخر شهیدیه


... از اولویت های این اداره در سال 94 را تکمیل این استخر دانست و از بخش خصوصی برای مشارکت در این پروژه دعوت بعمل آورد

به گزارش میبد خبر، پروژه استخر شهیدیه میبد از مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست جمهوری دولت دهم بوده و کلنگ اجرای این پروژه از اواخر سال 1389 در قسمت شمالی شهیدیه میبد و با اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی به زمین خورد، با وجود سرعت خوب پیمانکار در ساخت این استخر به یکباره شاهد توقف این پروژه و نیمه تمام ماندن آن تا به امروز بودیم.

از آنجایی که ضرورت وجود استخری مجهز در شهری با بیش از 90 هزار جمعیت به شدت احساس می شود و وجود یک تنها استخر خصوصی با مشکلاتی که تقریبا تمام مردم میبد از آن اطلاع دارند اصلا جوابگوی نیاز مردم نیست، علل ناتمام ماندن پروژه استخر مجهز شهیدیه را از رئیس اداره ورزش و جوانان میبد جویا شدیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان میبد در پاسخ به این سوال گفت:در دور دوم سفرهای استانی دولت نهم مصوبه ای مبنی بر ساخت استخری مجهز در میبد در دستور کار مسئولین قرار گرفت و با در نظر گرفتن هزینه ی یک و نیم میلیارد تومانی، کلنگ ساخت پروژه استخر شهیدیه به زمین خورد، قرار بر آن شد که 750 میلیون از این هزینه را اعتبارات استانی و 750 میلیون دیگر را اعتبارات ملی تامین کند.

پس از شروع بکار پیمانکار در پیشبرد ساخت این مجموعه، در سال 90 با توجه کمبود اعتبارات دولت در آن زمان و چند برابر شدن هزینه های ساخت و خرید تجهیزات، هزینه تخصیصی به این پروژه تامین نشد و پروژه بصورت نیمه تمام رها ماند.

در سال 93 حدود 163 میلیون اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد که از این اعتبار چیزی در حدود یکصد میلیون آن تامین شد و آن هم صرف مطالبات پیمانکار شد، در سال 94 نیز با رایزنی های فرماندار محترم، اعتبار 200 میلیونی برای پیشبرد این پروژه از طرف اعتبارات ملی در نظر گرفته شد ولی تاکنون این اعتبار تخصیص نیافته است.

دهقانی از اولویت های این اداره در سال 94 را تکمیل این استخر دانست و از بخش خصوصی برای مشارکت در این پروژه دعوت بعمل آورد، وی اظهار داشت کارهای نازک کاری و تاسیسات این استخر باقی مانده و بنابر برآورد اداره ورزش و جوانان برای اتمام این پروژه حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان اعتبار لازم است.

تصاویر از: گروه اندیشه ماندگار شهیدیه
رای شما
میانگین (7 آرا)
The average rating is 4.428571428571429 stars out of 5.