Skip to Content

حوادث و اخبار 27 بهمن در یزد؛

از کلاهبرداری میلیونی با صدای زنانه در اردکان تا دستگیری دکتر همه کاره در مهریز!


فرمانده انتظامي شهرستان اردکان استان يزد از دستگيري فرد کلاهبرداري خبرداد که با تماس تلفني و تقليد صداي زنانه، بيش از 600 ميليون ريال از مردان ساده لوح کلاهبرداري کرده است.

به گزارش میبدخبر به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ حسين رضايي ضمن در خصوص کلاهبرداري هاي تلفني که با عناوين برنده شدن جايزه و امثال آن انجام مي شود به شهروندان هشدار داد و اظهار کرد: اين نوع کلاهبرداري ها عموما با يک تماس با شماره موبايل هايي با پيش شماره 0910 انجام مي شود.

وي افزود: فرد يا افراد کلاهبردار با عناوين متفاوت اعم از برند شدن جايزه، خريد کالا و گارانتي، هزينه پستي ارسال جايزه و کالاو ... از شهروندان مي خواهند مبلغي را به حساب آنها واريز نمايند.

رضايي ادامه داد: در بعضي از مواقع هم کلاهبرداران به صورت مستقيم درخواست واريز وجه را دارند و با انجام مهندسي اجتماعي، بعد از استخراج اطلاعات بانکي، اقدام به برداشت از حساب طعمه ي خود به صورت غير مجاز مي نمايند.

اين مقام انتظامي يادآور شد: مواردي که با استفاده از بستر اينترنت و سوء استفاده از رمز دوم، برداشت از حساب صورت مي گيرد در حوزه پليس فتا رسيدگي مي شود و مواردي را که اصطلاحا کارت به کارت انجام شده است پليس آگاهي مورد بررسي قرار مي دهد.

رئيس پليس فتا در پايان توصيه کرد: شهروندان مراقب باشند برنده شدن هميشه خوب نيست شايد پشت نقاب جذاب برنده شدن، کلاهبرداران منتظر غفلت شما باشند.

 

تقليد صداي زنانه شگرد کلاهبرداري ميليوني بود!

فرمانده انتظامي شهرستان اردکان استان يزد از دستگيري فرد کلاهبرداري خبرداد که با تماس تلفني و تقليد صداي زنانه، بيش از 600 ميليون ريال از مردان ساده لوح کلاهبرداري کرده است.

سرهنگ "احمد کمالي"درتشريح جزئيات اين خبر گفت: در مراجعه فردي به پليس آگاهي و طرح شکايت مبني بر اينکه خانمي به هويت " ليلا. ح" مبلغ 220 ميليون ريال از وي کلاهبرداري کرده است، بررسي موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

وي ادامه داد: کارآگاهان آگاهي اردکان پس از انجام هماهنگي با مقامات قضائي تحقيقات لازم را در خصوص اين پرونده آغاز کردند و متوجه شدند فرد مورد نظر يک مرد است که با تقليد صداي زنانه اقدام به فريب طعمه هاي خود کرده است.

احمد کمالي ضمن اشاره به شناسايي متهم مورد نظر ادامه داد: متهم به نام "م.م" 27 ساله در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و پس از انتقال به اداره پليس در بازجويي هاي انجام شده به جرم خود اعتراف کرد.

وي افزود: اين فرد در ابتدا با ارسال يک پيامک و سپس برقراي تماس تلفني با مردان ساده لوح و تقليد صداي زنانه با آنها طرح دوستي ريخته و در ادامه با طرح اين موضوع که مادرش بيمار است و نيازمند پول مي باشد و همچنين دادن وعده هاي دروغين ، اقدام به کلاهبرداري ازسوژه هاي  خود کرده است.

سرهنگ کمالي ضمن اشاره به اين موضوع که تا کنون شش تن از شاکيان اين پرونده از شهرهاي مختلف استان يزد شناسايي شده اند خاطر نشان کرد: در تحقيقات پليس آگاهي مشخص شد که اين متهم تا کنون بيش از 600 ميليون ريال از طعمه هاي خود کلاهبرداري کرده است.

فرمانده انتظامي شهرستان اردکان ضمن تاکيد بر پيگيري ويژه اين پرونده يادآور شد: چنانچه افرادي از اين طريق مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند به پليس آگاهي شهرستان اردکان مراجعه نمايند.

 

کشف 10 هزار نخ سيگار قاچاق از سواري 405

ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان يزد در بازرسي از يکدستگاه سواري پژو 405 بيش از 10 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق کشف و ضبط کردند.

رئيس پليس اطلاعات استان يزد گفت: عوامل اداره نظارت بر اماکن عمومي از فعاليت فردي در امر خريد و فروش انواع سيگارهاي خارجي قاچاق مطلع شدند.

سرهنگ رضا رضايي ادامه داد:ماموران پليس ضمن هماهنگي با مقامات قضائي محل تردد "م.ف" را زير نظر گرفته و درضرصت مناسب در بازرسي از خودروي وي بيش از 10 هزار نخ انواع سيگارهاي خارجي قاچاق و همچنين 100 بسته معسل خارجي را کشف کردند.

رضايي يادآور شد: متهم به همراه پرونده مربوطه به دادسرا معرفي و کالاي دخاني کشف شده نيز تحويل اداره دخانيات يزد شد.

دکتر همه کاره در مهريز دستگير شد!

ماموران پليس اطلاعات و امنيت شهرستان مهريز استان يزد فرد شيادي را که با جعل عنوان پزشک و بر پا كردن مطب، اقدام به فعاليت غير قانوني كرده بود شناسايي و دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان مهريز اظهار داشت: با توجه به دريافت خبري در خصوص اينکه فردي با جعل عنوان پزشک و برپا كردن مطب، اقدام به فعاليت غير قانوني و كلاهبرداري کرده است بررسي موضوع اين پرونده به پليس اطلاعات و امنيت مهريز سپرده شد.

سرهنگ "منوچهر نصيري " ادامه داد: عوامل پليس ضمن هماهنگي با مقامات قضائي، تحقيقات لازم را در اين زمينه شروع کردند و متوجه شدند متهم به هويت "ج.ز" 46 ساله خود را به عنوان پزشک معرفي کرده و در خصوص دندان پزشکي، ترميم دندان و همچنين پزشکي زنان در حال انجام فعاليت است.

وي ضمن اشاره به دستگيري متهم و انتقال وي به اداره پليس خاطرنشان کرد: در بازرسي از مطب اين پزشک قلابي انواع ابزار آلات ترميم دندان و عمل جراحي و دفترچه نوبت دهي که اسامي بسيار زيادي از شهروندان از جمله زنان در آن يادداشت شده بود کشف شد.

نصيري يادآور شد: متهم که داري مدرک تحصيلي ديپلم مي باشد به جرم خريد و فروش موادمخدر، جعل اسناد، سرقت و صدور چک بلامحل شش بار به زندان محکوم شده است.

فرمانده انتظامي مهريز ضمن تاکيد بر اينکه تحقيقات بيشتر در جهت شناسايي شاکيان احتمالي اين پرونده ادامه دارد يادآور شد: متهم با دستور مقامات قضائي روانه زندان مرکزي يزد شد.
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 4.2 stars out of 5.