Skip to Content

رییس هواشناسی میبد:

از امروز تا چهارشنبه افزایش دما خواهیم داشت/ کویری بودن، پوشش گیاهی کم و بستر خاکی مناسب علت شکل گیری طوفانهای گردوخاک در میبد


زارع بیان داشت: همچنین با ورود موج ناپایدار جوی پیش بینی می گردد در روز چهارشنبه در استان و شهرستان وزش باد شدید توام با گرد و خاک و مجددا در مناطق مستعد در میبد و اردکان و یزد احتمال طوفان گردوخاک وجود داشته باشد و با تشکیل ابرهای جوششی احتمال رعد و برق و بارش پراکنده نیز دور از انتظار نیست.

زارع رییس هواشناسی میبد در گفتگو با "میبدخبر" بیان داشت: رسیدن امواج ناپایدار جوی از روز دوشنبه مورخ 27 اردیبهشت تا یکشنبه 2 خرداد در ساعت گرم روز در استان یزد و شهرستان میبد و  وجود رطوبت و گرمای هوا باعث صعود هوای گرم و مرطوب بصورت همرفتی و دینامکی به ترازهای بالایی جوی و تشکیل ابرهای جوششی و در نهایت باعث بارشهای رگباری پراکنده توام با رعد و برق و وزش باد شدید در شهرستان شد که می توان به شکل گیری طوفانهای روزهای 28، 29، 30 و 31 اردیبهشت به ترتیب با سرعتی معادل 83، 104،76و90 کیلومتر بر ساعت اشاره نمود که کاهش دید افقی تا 5 متر را بدنبال داشت.

رییس هواشناسی میبد اظهار داشت: کویری بودن، پوشش کم گیاهی و بستر خاکی مناسب سبب شکل گیری طوفانهای گردوخاک شده است.

حمید زارع افزود: پیش بینی خروجی مدلها بیانگر این است که افزایش دمایی که از امروز دوشنبه شروع شده است، تا روز چهارشنبه(پس فردا) ادامه خواهد داشت و همچنین با ورود موج ناپایدار جوی پیش بینی می گردد در روز چهارشنبه در استان و شهرستان وزش باد شدید توام با گرد و خاک و مجددا در مناطق مستعد در میبد و اردکان و یزد احتمال طوفان گردوخاک وجود داشته باشد و با تشکیل ابرهای جوششی احتمال رعد و برق و بارش پراکنده نیز دور از انتظار نیست. همچنین از اواخر وقت چهارشنبه شمالی شدن جریانات و وزش بادهای شمالی باعث کاهش دمای هوا می شود که تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: لازم بذکر است از صبح پنجشنبه احتمال ورود ریزگردهایی از عرضهای بالاتر به استان وجود خواهد داشت و این باعث پدیده گردوغبار خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.