Skip to Content

رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد خبر داد:

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه میبد احداث و تجهیز می‌شود


رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد از ساخت و تجهیز آزمایشگاه مرکزی با کمک خیران خبر داد.

به گزارش "میبدخبر"، دکتر عباس کلانتری اظهار داشت: تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه حائری میبد بالغ بر ۱۵ دستگاه است که با مشارکت خیران تهیه شده و از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به تجهیزات طیف‌سنجی و شناسایی ترکیبات شیمیایی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از این تجهیزات در سطح استان منحصر به دانشگاه میبد است، بیان داشت: با توجه به اینکه این دانشگاه برنامه گسترش رشته‌های علوم پایه و فنی را در سطح ارشد و دکترا دارد، تجهیز آزمایشگاه لازم و پر اهمیت است.

کلانتری همچنین از اهتمام دانشگاه برای استفاده اساتید و دانشجویان دانشگاه از امکانات فراهم شده خبر داد و گفت: استفاده از این تجهیزات برای آموزش دانشجویان و مهم‌تر از آن در امر پژوهش، تحقیقات هیات علمی و دانشجویی و نیز صنایع موجود در شهرستان مستلزم برنامه‌ریزی است.

رئیس شورای مراکز آموزش عالی میبد گفت: فعالیت‌های پژوهشی در عرصه‌های مختلف به ویژه در زمینه‌های فنی باید بر اساس نیاز صنایع و نه با نگاه امتیازگیری از انتشار مقالات در نشریات ISI هدف‌گذاری شود.

وی ادامه داد: هزینه‌ای که برای تجهیزات آزمایشگاهی صرف می‌شود بسیار زیاد است که مشارکت خیران می‌تواند تاثیر بسزائی در برداشتن بار آن از دوش دانشگاه داشته باشد.

گفتنی است؛ در مجموع برای ساخت آزمایشگاه مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و برای خرید دستگاه‌ها نیز حدود ۱۱ میلیارد ریال هزینه شده که با مشارکت خیران میبدی صورت پذیرفته است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.