Skip to Content

مدیر شبکه فعالین ازدواج میبد:

ازدواج«آگاهانه، بهنگام، آسان و پایدار»


مدیر شفا میبد به تشریح برنامه ها و خدمات این مرکز برای زوجهای جوان پرداخت.

به گزارش "میبدخبر"،سیّد محمّد سعید فخری مسئول شبکه فعالین ازدواج شهرستان میبد بیان داشت:سازمان ملی جوانان در سال 87 - قبل از ادغام در وزارت ورزش و جوانان- طرح شبکه فعالین ازدواج را در سراسر کشور کلید زد. استان یزد از همانابتدا یکی از فعال ترین استان ها بود. اکنون مرکز شفا در شش شهرستان در استان فعال است. یزد، میبد،اردکان، بافق،مهریز، ابرکوه دارای شعبه شبکه فعالین ازدواج هستند.این مراکز به صورت سازمان مرد منهاد هم زیر نظر استانداری ثبت شده اند. 

وی افزود:بیش از چهارصد زوج جوان و دویست فرد مجرد در شبکه فعالین ازدواج میبد عضو هستند. برای اعضا کلاس های آموزشی، مشاوره تخصصی خانواده، کارگاه ها و دوره های مختلفی در نظر گرفته ایم که خدا را شکر تاکنون به خوبی اجرا شده است. راستش را بخواهید هدف ما تلفیق فرهنگ و اقتصاد برای مرکز و خانواده هاست. یعنی ما سعی می کنیم با تسهیلات خودمان، بار اقتصادی برای شروع یک زندگی جدید را کم کنیم.

فعالیت های فرهنگ سازی خود را حول همین خدمت رسانی اقتصادی انجام می دهیم تا به نیازهای زوج های جوان نزدیک باشد.
ایشان توضیح داد:ما معتقدیم شرایط جامعه از نظر فرهنگی و اقتصادی هر طور باشد ازدواج«آگاهانه، بهنگام، آسان و پایدار» ممکن است.
می گوییم انتخاب همسر باید آگاهانه و غیر احساسی باشد. بهترین زمان برای ازدواج هرکسی اوج شور جوانی اوست. آسان گیری ریشه در سنت های ما دارد که متاسفانه در دام تقلیدهای نادرست افتاده است.  چنین ازدواجی قطعا پایدار خواهد ماند.
ما معتقدیم:"مشاوره برای ازدواج و مسائل خانوادگی مثل هر تصمیم دیگری باید قبل از وقوع حوادث و اختلافات نگرا نکننده باشد." نباید تصور شود هر کس در زندگی زناشویی به مشکلی برخورده به مشاور مراجعه می کند. این تفکر بایدا صلاح شود. 
وی ادامه داد:ما ایجاد جذابیت را برای جش نها در اولویت قرار داد هایم. در این همایش ها ضمن ایجاد سرگرمی حلال برای زوج ها، برای مرکز عضوگیری جدید می کنیم. جدا از اینکه لوح فشرده همه برنام هها را به طرق مختلف به خانواد ه ها می رسانیم که خود باعث بیشترشناخته شدن مرکز شفا می شود. این لوح ها در تمام دفاتر ثبتا زدواج میبد در دسترس زوج ها هست که الحمدلله مورد استقبال هم قرار گرفته است.
تور ماه عسل زیارتی به مشهد مقدس هم از جذاب ترین برنامه های ماست که برکات زیادی داشته است.
بیمه تکمیلی، وام قرض الحسنه، خرید اقساطی جهیزیه و... نیز خدماتی است که تاکنون انجام شده و به حول و قوه الهی ادامه می یابد.
برنامه ها و تسهیلات ارائه شده در سال 95:
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.