Skip to Content

مدیر عامل ستاد دیه استان یزد:

آزادی سه زندانی میبدی در سال 95 با کمک 137 میلیون تومانی خیّرین


مدیر عامل ستاد دیه استان یزد در جشن گلریزان میبد گفت: جشن گلریزان با دو هدف پیشگیری و درمان برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، اسلام افشون در مراسم جشن گلریزان میبد گفت: ما در شهرستان ها به این علت جشن می گیریم که سوای کمک خیری برای ازادی زندانیان، بحث پیشگیری هم مد نظر داریم.

وی تصریح کرد: حضور حداکثری مردم در این مراسم ها، موجب مطلع شدن آنها از نتایج برخی از اتفاقات و کج رفتاری ها که موجب زندانی شدن افراد شده است، می شود و این موضوع هر چند هم به کمک مالی بسیاری ختم نشود، منتهی به فرهنگ سازی خوبی در این زمینه می شود.

افشون در ادامه افزود: ستاد دیه در زمینه های مهریه، تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی، نفقه و چک های غیر از کلاهبرداری فعالیت دارد.

مدیر عامل ستاد دیه ادامه داد: در سال 95 صد و بیست نفر را با 35 میلیارد ریال از زندان ها ازاد کردیم.

وی افزود: همراه با کمیته صلح و سازش و در کنار انها دو شورای حل اختلاف در زندان مرکزی ویک شورا در زندان اردکان موفق شدیم برای طلب 86 میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه بگیریم.

اسلام افشون تصریح کرد: در سال 95 در شهرستان میبد سه نفر زندانی در این زمنیه داشتیم که 234 میلیون تومان برای آزادی ایشان نیاز بود که 97 میلیون تومان را گذشت رضایتمندانه گرفتیم و با پرداخت 137 میلیون تومان زمینه آزادی آنها را مهیا کردیم. همچنین در سال جاری در استان یزد هم 22 محکوم مالی را با پرداخت  23 میلیارد ریال آزاد کردیم و امیدواریم در این جشن ها بتوانیم از امارهای زندانیان استان که 163 محکوم هستند، کم کنیم.

وی در انتها اشاره کرد: محاسبه کردیم اگر به نسبت جمعیت یزد که حدود یک میلیون نفر هستند، اگرهر نفر 25 هزار تومان بدهد، این 163 زندانی ازاد می شوند.

انتهای پیام/ اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.