Skip to Content

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد:


محمدحسین صباغی گفت: قطعا ساخت و ساز‌هایی که در شهر داریم بیش از این تعداد است که می‌طلبد راه را برای صدور پروانه و انجام ساخت و ساز بر اساس اصول قانونی مانند طرح تفضیلی، تغییر کاربری‌ها و سطح تراکمی که نیاز است هموار کنیم.

به گزارش میبد خبر، محمدحسین صباغی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز مهندس داشتن ساختمان ایمن و با رده انرژی مناسب را مستلزم سرمایه گذاری اولیه خواند و افزود: هرچه بتوانیم مردم و مالکین را به سرمایه گذاری اولیه مناسب و استفاده مطلوب از مصالح ترغیب کنیم، می‌توانیم ساختمان بهتری داشته باشیم که در بلندمدت از ایمنی بالایی برخوردارند.

صباغی اظهار داشت: نظام مهندسی ساختمان میبد برای تحقق این امر، برنامه جامع آموزشی و فرهنگی را با عنوان روی خط زلزله تعریف کرده است که این برنامه درسال آینده با بودجه آموزشی که پیش بینی شده است ادامه خواهد یافت تا با پایه گذاری فرهنگی به سمت ساختمان‌های ایمن برویم.
رئیس نظام مهندسی میبد ادامه داد: از اول امسال تاکنون بیش از ۴۵۰ پرونده ساختمانی در نظام مهندسی ساختمان میبد تشکیل شده است که این تعداد مربوط به شهر میبد، بفروئیه، حریم شهر و شهرک صنعتی است.
صباغی گفت: قطعا ساخت و ساز‌هایی که در شهر داریم بیش از این تعداد است که می‌طلبد راه را برای صدور پروانه و انجام ساخت و ساز بر اساس اصول قانونی مانند طرح تفضیلی، تغییر کاربری‌ها و سطح تراکمی که نیاز است هموار کنیم.
وی تأکید کرد: باید ارگان‌هایی که با ساخت و ساز در ارتباط هستند مصمم‌تر پی گیر اجرای قانون باشند.
صباغی با اشاره به سرنوشت هزینه‌هایی که مردم به نظام مهندسی می‌پردازند، گفت: هزینه ای برای خدمات مهندسی پرداخت می‌شود که لازم است این هزینه با تعامل مالکین و مهندسین تبدیل به خدمات شود.
رئیس ستاد نظام مهندسی ساختمان میبد خاطرنشان ساخت که مالکین باید پیگیر ارائه خدمات از مهندسین باشند و کوتاهی مهندسین را به سازمان اطلاع دهند.
وی درباره تعرفه‌ها هم گفت: تعرفه خدمات نظام مهندسی در استان نسبت به خود استان، شهرستان‌ها نسبت به جمعیت و فعالیت‌های ساخت و ساز متفاوت است، اما این تعرفه مصوب و ابلاغ می‌شود.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.