Skip to Content


ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به يونسکو تا سال 2020


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از تلاش براي ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو تا سال 2020 خبر داد.

به گزارش میبدخبر، «فاطمه دانش یزدی» در نشست مشترك با نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان میبد، در مورد بافت تاریخی میبد عنوان کرد: بافت‌های تاریخی شهرستان میبد مانند منظومه‌ای می‌مانند که شارستان این شهر خورشید، تابنده آن است .

وي با بيان اين كه پرونده ثبت بافت تاریخی شهر میبد به زودی تهیه خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: در سال 2020 میلادی این پرونده مراحل تهیه و تنظیم را طی کرده و برای یونسکو ارسال شد .

دانش‌‌يزدي خاطرنشان كرد: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهرستان میبد، پتانسیل آن برای جذب گردشگر است که می‌تواند باعث رونق اقتصادی این شهر تاریخی شود.

وي مسیرهای گردشگری شهرستان میبد را دارای شاخصه‌های معرفی جهانی برشمرد و از صنایع دستی اين شهرستان به عنوان یکی دیگر ظرفیت‌های بی‌نظیر این شهرستان نام برد.

اين مسئول همچنين در سخنانش خود، گزارشی از اقدامات انجام شده در سال ۹۵ و اعتبارات ملی و استانی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه كرد .

دکتر «كمال دهقاني فيروزآبادي» نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی نیز در اين نشست بر لزوم تحقیق و پژوهش در عرصه میراث فرهنگی و حفظ و حراست بافت تاریخی با در نظر گرفتن رفاه حال مردم و ساماندهی محورهای گردشگری و لزوم تناسب معماری امروزی با معماری سنتی تاکید کرد.

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.