Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

ارزشهای دینی و اعتقادی فدای گردشگری نشود/ مردم به دور از تعصبات محله ای و فامیلی شورای شهر را انتخاب کنند


حجت الاسلام حسنی با اشاره به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: افراد با تقوا، متعهد، انقلابی و متخصص با ید وارد شورای شهر بشوند و مردم به دور از تعصبات محله ای و فامیلی شورای شهر را انتخاب کنند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و همچنین سالروز تولد امام خمینی (ره) اظهار داشت: اسلام به زن شخصیت داد و با دادن حضرت زهرا(س) به پیامبر اعظم(ص) به زنان هویت بخشید و امروز در جواع غربی زن شخصیت انشانی ندارد و تنها از دیدگاه قرآن و دین و اسلام است که به زن شخصیت انسانی داده شده است.

 حجت الاسلام حسنی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و سفر گردشگران داخلی و خارجی به میبد بیان کرد: ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به میهمانان و گردشگرانی که به میبد می آیند نکته ای را به مسئولان و دست اندرکاران ستاد ساماندهی نوروز متذکر می شوم که نباید ارزشهای الهی خصوصا در این ایام و برای شهری که بیش از 500 شهید تقدیم انقلاب و اسلام نموده و اخیرا پیکر مطهر شهید گمنام در آن تشییع و تدفین شده است خدای ناکرده به بهانه گردشگری هنجارشکنی هایی صورت گرفته و ارزشهای الهی تضعیف شوند، دین خدا در همه جا و در همه حال است و عید و غیر عید ندارد و باید مواظب بود اگر جایی لازم باشد با زبان خوش تذکر داده شود که حرمت دین، ارزشها و فرهنگ شهر توسط میهمانان رعایت شود و مردم عزیز شهرستان میبد مردمی مؤمن، متدین و پایبند به ارزشهای الهی هستند.

وی با در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی رویدادهای خارجی و داخلی سال95 اشاره وبیان داشت: سال 95 از نظر بین المللی سال پیروزی جبهه مقاومت بود و جبهه مقاومت توانست حلب در سوریه و فلوجه در عراق را آزاد نماید و ان شا الله به زودی شاهد آزاد سازی موصل خواهیم بود. در بعد داخلی از همه دستگاهها و مسئولینی که برای خدمت رسانی به مردم تلاش کردند قدردانی می شود.

وی افزود: سال 95 کشور ما شاهد حوادث تلخی بود که در برخی موارد ناکارآمیدها و بی تدبیریها در سطوح مختلف باعث ایجاد آنها شده بود. حادثه تلخ پلاسکو، قطارسمنان، گرد و غبار خوزستان که دل رهبر معظم را به درد آورد و سیل سیتان از موارد مهم در این سال بود.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد : وجود تحریمهای ظالمانه و تداوم آن و تداوم رکود بی سابقه در بازار با توجه به برخی آمارهای داده شده که ما از رکود عبور کرده ایم و در مسائل اقتصادی پیشرفت داشتیم همچنان ادامه دارد و ما اینجا کیلویی حرف نمی زنیم. متاسفانه اخیرا ادبیات بعضی دولتمردان در صحبت با ملت بزرگ ایران ادبیات خوبی نیست و گاهی در سخنرانیهای دولتمردان دیده می شود که حتی به سخنان نورانی مقام معظم رهبری نیز طعنه می زنند، مردم می دانند و می فهمند و ان شاالله جواب آنها را پای صندوق های رای خواهند داد.

وی با توجه به تداوم رکود و تورم گفت: سال 95 کشور شاهد رکود و تورم بالایی بود که باعث شد برخی صنایع یا تعطیل یا به حالت نیمه تعطیل در آمده و نتوانند به کارگران خود حقوق پرداخت نمایند. سوال اینجاست چرا دولتی ها با توجه به این شرایط خدمات را گران کردند؟ از شهریور ماه امتیاز برق را گران کردند و قبضها نیز گران شد یا اینقدر چیزهای اضافه به آن اضافه شد که ما روزی چند نفر مراجعه کننده داریم که توان پرداخت قبوض را ندارند. در این وضعیت که مسئولان ملاک رکود و تورم را جیب و سفره مردم می دانند واقعیتها را ببینند و چاره ای برای این گرانی ها بردارند و نسبت به قشر محروم، مستضعف، کارگر و کارمند  جامعه احساس مسئولیت کنند و مراعات حال آنها را بکنند.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به انتخابات پیش رو در سال 96 اظهار داشت: در سال 96 ما شاهد 2 انتخابات بسیار مهم در کشور هستیم و آیت الله اعرافی تاکید داشتند که افراد با تقوا را انتخاب نمایید چرا که افراد با تقوا اگر ببینند توانایی لازم برای برعهده گرفتن مسئولیت را ندارند زیر بار مسئولیت نمی روند و اگر فردی ببیند که مسئولیتی را که می خواهد بپذیرد در تعهد و تخصص او نیست و قبول کند بی تقوایی کرده است. باید مواظب باشیم تا افراد با تقوا، کاربلد، کاردان و مؤمن را انتخاب کنید تا مشکلات کشور و شهر را حل نمایند.

وی افزود افراد انتخابی باید انقلابی و ذوب در ولایت باشند و مسئولان در نظام اسلامی باید سپر بلای مشکلات مردم باشند و نه اینکه بعد از انتخاب پای هم نشسته و حقوقهای نجومی را تصویب و به بیت المال دستبرد بزنند. 

امام جمعه موقت میبد همچنین با اشاره به اینکه مردم در انتخابات شورای شهر باید تعصب‌های محله‌ای و فامیلی را کنار بگذارند، افزود: افرادی را انتخاب کنید که به جای اینکه برای خود کیسه بدوزند، گره از کار مردم باز کنند و روحیه انقلابی داشته باشند.

وی همچنین با توصیه به اینکه رئیس جمهور باید تیمی انتخاب کند که انقلابی باشد، افزود: افراد دولتی و تیم رئیس جمهور نباید از تشر دشمن بترسند و با روحیه انقلابی جلوی کدخدا بایستند و از کدخدا واهمه نداشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.