Skip to Content

امام جمعه میبد؛

آرامش ملتی که در کانون معادلات جهانی قرار دارد، بزرگترین خطای استراتژیک است/شهدای گمنام فضای شهرمان را نورانی و معطر می کنند


آیت الله اعرافی با بیان اینکه کشور ما در کانون توجه معادلات جهانی قرار دارد، تصریح کرد: اگر كساني بخواهند ذهن نسل امروز ما را به سمتي بكشانند كه فكر كنند دنيا آرام است، مغالطه بدي كردند

به گزارش میبد خبر، امام جمعه میبد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، با بيان اينكه خط مبارزه با استكبار برآمده از گفتمان اسلام و انقلاب اسلامي است تصريح كرد: نبايد كساني تصور كنند كه انجام يك مذاكره و توجه به يك قلمرو خاص در مذاكرات ، مانع از توجه به خط مبارزه با امريكا و استكبار مي شود .

آيت الله اعرافي خاطرنشان كرد: اگر مي گوييم امريكا و قدرت استكبار غرب براي نوجوان و جوان ما بايد تفهيم شود، این یک حس انتقام جويي كور ، حركت تند و بي حساب و كتاب نيست، بلكه مبتني بر منطق ، تاريخ و تجربه است كه همه مظالم و جنايات امريكا را نشان مي دهد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با استناد به فرمايشات اميرالمومنين حضرت علي (ع) در عهد مالك اشتر گفت: اگر جايي هم وارد مذاكره شديد نبايد غفلتي صورت گيرد چرا كه ممكن است دشمنان نقشه ها طراحي كرده باشند.

امام جمعه ميبد با اشاره به جنايات امريكا در كشتار ميليون ها انسان بي گناه ، ايجاد صدها جنگ ، فساد و پشتيباني از دولت هاي ستمكار افزود: اين بحث مقوله جناحي و تفسير از موضع ساده انگاري نيست، بلكه يك واقعيت است و ما كه اهل منطق ، تعامل و گفتمان حكيمانه هستيم نمي توانيم آنهايي كه وجودشان در ظلم غوطه ور است و همه تاريخ آنها ظلم و ستم بوده است جنايت هاي آنها را فراموش كنيم .

اعرافي تاكيد كرد: اگر كساني بخواهند ذهن نسل امروز ما را به سمتي بكشانند كه فكر كنند دنيا آرام است مغالطه بدي كردند .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه نبايد به دستكش هاي نرم امريكا و لب هاي خندان آنها اعتماد كرد تصريح كرد: هر وقت كشورها به اين دستكش هاي نرم و لب هاي خندان اعتماد كردند، ضربه خوردند، بنابراين ما صد سال گذشته و اين پرونده قطور را بايد به نسل امروز هم تبيين كنيم .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به تاكيد رهبر عظيم الشان انقلاب درباره نفوذ دشمن بعد از برجام اظهار داشت: امريكا درصدد است بعد از برجام در مسائل سياسي ، فرهنگي و اقتصادي ما نفوذ كند بنابراين نبايد ايران اسلامي كه اهل منطق و حكمت است نبايد فريب خنده هاي آنها را بخورد.

رئيس جامعه المصطفي العالميه در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به رزمايش بزرگ بسيجيان گردانهاي بيت المقدس و امام حسين (ع) در اردوگاه قدس میبد، با قدرداني از همه بسيجيان و دست اندركاران برگزار کننده  اين رزمايش گفت: رزمايش هاي بسيجي پشتوانه قدرت نرم جمهوري اسلامي است و  امروز نظام ، انقلاب ، ناموس ، شرف و عزت و كرامت ما در معرض دشمني هاست و براي صيانت از آنها بايد همه بسيجي باشيم .

امام جمعه ميبد با بيان اينكه ما امروز در نقطه اي قرار گرفتيم كه در فاصله چند كيلومتري ما جريانات داعشي ، تكفيري و تندرو هستند افزود: اگر در جريانات منطقه حضور نداشتيم امروز كربلا و نجف و زينبيه ما را از بين برده بودند.

خطيب جمعه ميبد با تاكيد بر اينكه ما هم در درون و هم در بيرون مرزها در معرض دشمني ها هستيم گفت: امروز مقدسات ، منافع انقلاب و اسلام و دين ما در معرض اين خطرها كه پشت اين صحنه ها هم امريكا و اسرائيل است قرار گرفته است .

وی آگاهي ، هوشمندي و بصيرت و آمادگي رزمي را مهمترين عامل بازدارنده در برابر اين لايه هاي مختلف دشمني عنوان كرد و افزود: در كنار بصيرت و آمادگي رزمي بايد به اقتصاد مقاومتي تكيه كرد .

امام جمعه ميبد در ادامه با اشاره به راه انداختن مذاكره غربي ها در حل بحران سوريه گفت :اين مذاكرات مساله سوريه و عراق را رفع نمي كند چرا كه دور اين ميز مذاكره جاني ها و متجاوزان نشسته اند.

اعرافي با بيان اينكه اگر امريكا و هم پيمانانش دست از سر منطقه بردارند بسياري از مشكلات قابل رفع است افزود : آنها ميز مذاكره راه انداختند تا فضا را تيره و تار كنند اما ما مي دانيم آنچه كه صحنه را تغيير و سرنوشت را تعيين مي كند، سپاه ، بسيج و قدرت مستحكم ما در ايران ، لبنان ، سوريه و عراق است و اين استحكام را بايد حفظ كنيم.

خطیب جمعه میبد با تاكيد بر اينكه كسي بنا نيست آزادي و عزت را به ارزاني به ما تقديم كند گفت: دشمنان ما آينده خوبي نخواهند داشت چرا كه در قصه يمن ديدند كه شش ماه قبل گفتمان انقلاب اسلامي ضعيف و در حاشيه و امريكاييها و اسرائيلي ها و آل سعود قوي بودند چگونه با نفهمي و خامي خودشان وارد يك آتش بازي شدند كه امروز به ضد خودشان تبديل شده است.

رئيس جامعه المصطفي العالميه يادآور شد : امروز به بركت انقلاب اسلامي يمن در مسير انقلاب اسلامي و راه نوراني ايران اسلامي قرار دارد و همين روزها آل سعود تلاش مي كند مذاكره اي در يمن راه بيافتد اين در حالي است كه  انصارالله و ارتش يمن كيلومترها از خاك يمن را در دست دارند .

امام جمعه ميبد با اشاره به تخريب زيرساخت هاي يمن و كشتار هزاران نفر از كودكان ، زنان و مردان آن كشور، تصریح کرد: آل سعود از اين جنايت ها چيزي به دست نخواهد آورد و فاجعه منا پرونده فراموش نشدني براي ال سعود خواهد بود و ظلم هاي آنها در يمن و بحرين هرگز فراموش نخواهد شد و انوار انقلاب اسلامي و بسيج نوراني ما در عالم طومار آل سعود و اربابان آنها را درهم خواهد پيچيد.

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه سعودي ها اگر اندكي عقل داشته باشند براي حفظ منافع خودشان هم شده دست از كارهاي ديوانه وار و جنون آميز بر مي داشتند افزود: آل سعود نبايد با گوش دادن به حرف امريكاييها خود را در يمن وارد ميدان آتش مي كرد و در قضيه اعدام شيخ نمر عالم برجسته شيعي چيزي نيست كه از عهده آن بربيايد.

امام جمعه ميبد در بخش ديگر از بيانات خود با اشاره به ميزباني شهرستان ميبد در روز دوشنبه در تشيع و خاكسپاري ۳ شهيد گمنام بر خلق حماسه به يادماندني در تشيع شهداي گمنام در اين شهرستان از سوي مردم هميشه در صحنه ميبد افزود: شهيدان گمنام ودايع الهي و مهمانهاي عزيز ما هستند كه فضاي شهر ما را نوراني و روشن و معطر ميكنند.

اعرافی از همه عزاداران هيئت ها ، مداحان ، امامان جماعات و اهل منبر ذكر امام حسين و همه مسئولان تامين كنندگان امنيت و خادمان كاروان عاشورا و سوگوران امام حسين در ايام دهه اول محرم قدرداني كرد و گفت : به فضل الهي در اين ايام در كشور و شهر ما مجموعه اي از عزاداري هايي مبتني بر نظم ، وحدت ، انسجام و توجه به پيام هاي متعالي عاشورا و با پرهيز از آنچه كه دور از شان عزاي امام حسين است شاهد بوديم كه همه اينها دراثر بصيرت و هوشمندي عزاداران سالار شهيدان است .

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.