Skip to Content

یادداشت/

آدرس غلط


مگر وعده این نبود که چرخ اقتصاد و هسته‌ای پابه پای هم بچرخد؟ پس چرا چرخ اقتصاد لنگ لنگان می چرخد ولی چرخ هسته ای که میراث شهدای گرانقدری چون مصطفی احمدی روشن و دیگر عزیزان است دارد از چرخش باز می ایستد؟

میبد خبر به نقل از یزد آوا؛ همه حرف ما با مسئولین، چه مسئولین گذشته، چه مسئولین امروز- همین است که باید برای گشایش مسائل کشور و مشکلات کشور، از جمله مشکلات اقتصادی، نگاه به درون باشد، ما در کشور ظرفیتهای زیادی داریم ....(امام خامنه ای مدظله العالی-12/8/92)


اگر این فرمایشات را نصیحت و وظیفه رهبری قلمداد نکنیم باید بگویم در حیات 36 ساله انقلاب اسلامی ایران این فرمایشات موج می زند چه از زبان امام راحل عظیم الشان که این روزها خاطره گویان قصد تحریف شخصیت آن بزرگ مرد تاریخ را دارند به گونه ای که هیچ ابایی ندارند از اینکه آن شخصیت سراسر شور و حماسه و معنویت را یک شخصیت سکولار معرفی کنند. شخصیتی که به نقل آنها در مقابل استکبار و استبداد قیام کرد اما در اواخر عمر شریفش به عده ای خاص گفت که باید با کدخدا کنار آمد!!! دروغ از این بزرگتر!!!
درصورتی که راهبرد امام(ره) همیشه در تقابل با راهبرد استکبار بوده است.


امام خمینی (ره) استکبار ستیزی را هدف و مقصد انقلاب اسلامی معرفی می کند و می فرمایند:« مقصد ما یک مقصد است و آن شکست ابرقدرت هاست» علاوه بر این ایستادگی در برابر ابرقدرت ها را وظیفه و تکلیف ثابت و دائمی مردم می دانست و می فرمودند:« هدف اصلی دولت های استعمارگر محو قرآن، اسلام و علمای اسلام است»( کلمات قصار ص152)


اگر این فرمایشات نورانی را پند و اندرز نپنداریم خواهیم دید که در هیچ کجای کلمات امام عزیزمان حرفی از معامله منافع ملی به ثمن بخس وجود ندارد بلکه در عوض در تمامی فرمایشاتش روحیه مبارزه با استکبار موج می زند و هیچ گاه از این مبارزه خسته نشدند.


صحبت های رئیس دولت یازدهم در آغازین روز هفته محیط زیست این نکته را در اذهان تداعی کرد که باید بیش از پیش اندیشه های امام راحل و راه و رسم او را برای جامعه و خصوصا نسل جوان بازگو کرد چرا که از فرصتی که در اختیار آنها گذاشته شده است تا از منافع ملی و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنند، به کمترین بهانه ای چوب حراج به آن می‌زنند و اگر کسی مخالفتی کند او را به انواع تهمت ها محکوم به سکوت می کنند.


امام بزرگوار ما پس از قطع ارتباط یکطرفه آمریکا با ایران با صراحت فرمودند: « اگر آقای کارتر در طول عمرش یک کار خوب انجام داده باشد همین کار است»


مگر وعده این نبود که چرخ اقتصاد و هسته‌ای پابه پای هم بچرخد؟ پس چرا چرخ اقتصاد لنگ لنگان می چرخد ولی چرخ هسته ای که میراث شهدای گرانقدری چون مصطفی احمدی روشن و دیگر عزیزان است دارد از چرخش باز می ایستد؟


چرا باید رئیس جمهور مملکت اسلامی غصه روی صحنه نیامدن یک خواننده موسیقی(م. ش) که از حامیان فتنه 88 نیز می باشد و در شبکه های خارجی همچون BBC  ، من و تو و صدای آمریکا و شبکه های مرتبط با بهائیان و سلطنت طلبان که بارها عناد خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی و حتی اسلام ناب محمدی و ارزش‌های والای آن به اثبات رسانده است، را بخورد و به معاون پارلمانی وزارت ارشاد دستور دهد ولو برای چند دقیقه ایشان در ارکستر ملی اجرایی داشته باشند چرا که یکی از وعده های انتخاباتی من بازگشت این شخص به عرصه موسیقی سنتی ایران بوده است؟ این در حالی است که خود م.ش در نامه ای به رئیس  سابق صدا و سیما  اینطور می‌نویسد که: سرودهای ملی من هیچ ربطی به شرایط کنونی ندارد.  اما رئیس جمهور در مورد حساس ترین مسئله کشور یعنی مذاکرات با سگ های نجس اروپایی و غربی بدون فکر کردن به عواقب حرف های یک شخصیت مهم در کشور اینگونه بیان می کند که: تحریم های ظالمانه باید از بین برود تا مشکل اشتغال و صنعت و آب خوردن مردم حل شود!!!!


به نظر می رسد دولتمردان به همین زودی شعار ابتدای سال را فراموش کردند و یا شاید این را نیز به عنوان یک نصیحت ساده قلمداد کردند و سعی خود را بر دو قطبی کردن جامعه گذاشتند تا بتوانند برای انتخابات پایان سال بهتر نتیجه بگیرند. چراکه اگر به فکر محرومین جامعه و اقشار کم درآمد بودند بجای طرح مسائل دسته چندم، مسئله اصلی کشور را که همان اقتصاد پویا در سایه اقتصاد مقاومتی بود را با تمسک به نیروی انسانی خلاق و متعهد در داخل بدون نگاه به بیرون و پشتیبانی از تولید داخلی دنبال می کردند و هر از گاهی و در مواقع حساس دم از خزانه خالی و گره زدن همه مشکلات جامعه به مذاکرات نمی زدند.


در آخر یادی کنیم از یار مهربان و پیر طریقتی که امروز قلب تمام ملل مستضعف جهان برای او به تپش افتاده و راه و روش او را برای زندگی خویش انتخاب نموده اند:

«باید همه ایمانهایمان را راسخ کنیم و اتکال به خدای تبارک و تعالی بکنیم، و با اتکال به خدا نگذاریم از این به بعد اجانب در این مملکت دخالت بکنند» 28/11/1357

در راه عشق مرحله قُرب و بُعد نیست    می بینمت عیان و دعا می فرستمت
السلام علیک یا روح الله
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.