Skip to Content

رئیس اداره اوقاف شهرستان میبد:

ادارات دولتی نسبت به پرداخت دیون وقف توجه کافی ندارند


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد از بی‌توجهی ادارات دولتی نسبت به پرداخت دیون وقف انتقاد کرد.

به گزارش میبد خبر، خلیل دلاوری در نشست خبری به مناسبت هفته وقف از بی‌توجهی ادارات دولتی و شهرداری‌ها نسبت به پرداخت دیون خود انتقاد و گلایه کرد.

وی با اشاره به وصول بخشی از بدهی‌های مربوط به موقوفات در شش ماه نخست امسال خاطرنشان کرد: در سال جاری بالغ بر 160 میلیون تومان از معوقات موقوفات وصول شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد یادآور شد: متأسفانه برخی ادارات دولتی مانند شهرداری و شورای شهر میبد هیچگونه اقدامی برای پرداخت غرامت اراضی موقوفه که در مسیر راه قرار گرفته، انجام  نداده است.

وی افزود: حتی یکی از ادارات میبد که بر روی اراضی موقوفه برای افراد بی‌سرپرست ساخت و ساز انجام داده با پرداخت نکردن موقوفه آن، اکنون با مشکل شرعی و قانونی مواجه شده است.

دلاوری با اظهار تاسف نسبت به عملکرد برخی ادارات دولتی، مراکز نظامی و شهرداری‌ها که هنوز بعد از گذشت سال‌های متمادی اجاره بهای خود را پرداخت نکرده‌اند، گفت: برای نمونه آموزش و پرورش شهرستان میبد که حدود 100 واحد مدرسه را بر روی اراضی موقوفه احداث کرده، قریب به چهار سال است که موقوفه خود را پرداخت نکرده است اما قول داده‌اند تا آخر سال این مبلغ پرداخت شود.

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.