Skip to Content

موافقت تمام نمایندگان سنا با اعمال تحریم های جدید؛

آخرین میخ به تابوت برجام!


سنای آمریکا به طور قاطع و بدون حتی یک مخالف بار دیگر تحریم های ده ساله علیه ایران را تصویب کرد تا درس خوبی به خوشبینان به غرب بدهد.

میبد خبر؛ رفع تحریم های ظالمانه غرب از طریق گفتگو و تعامل مهمترین وعده و هدف روحانی در مدت ریاست جمهوری بود. روحانی برای فشار به دلسوزان داخلی و هموار کردن مسیر توافق از هیچ عملی رویگردان نبود. بارها و صریحاً تاکید شد که تمام مشکلات حتی آب خوردن مردم کشور به خاطر همین تحریم های ظالمانه است. با رونمایی تیم دیپلماسی از برجام تریبون های یک طرفه، روزنامه های زنجیره ای و سایت های حامی دولتمردان همه و همه دست به دست هم دادند تا با بزک این قرارداد آن را فتح الفتوح ایران بنامند.

 

نمونه ای از گزافه گویی های زنجیره ای ها

روحانی ادعا کرد حتی باید از قیام خونین عاشورای 61 هم درس مذاکره گرفت! روزنامه ها دست به کار شدند و ادعا کردند هر روز تاخیر در اجرای برجام 100 میلیون دلار خسارت به بار می آورد. پروفسورهای خودخوانده ای نظیر زیبا کلام تاریخ را به دو بخش قبل از توافق و بعد از توافق تقسیم کردند! عده ای از مردم ساده دل هم تحت تاثیر این تبلیغات فریب خورده، جای دوست و دشمن را اشتباه گرفته و به خیابان ریختند و برای پیروزی در برجام رقص و پایکوبی کردند!

 

 

با این همه فشار و بازی رسانه ای نمایندگان دلسوز مجلس در اقلیت قرار گرفتند و برجام در رکوردی تاریخی ظرف مدت 20 دقیقه به تصویب نمایندگانی رسید که حتی از کم و کیف آن بطور کامل خبر نداشتند!

به هر جهت برجام که تصویب شد ناگهان رفتارها عوض شد. روحانی از آفتاب تابان کوتاه آمد و برجام را به باغ گلابی تشبیه کرد که چند سال بعد میوه خواهد داد! تحریم هایی که قرار بود روز اجرای توافق رفع شود همچنان به قوت خود باقی ماند و حتی بر شدت آن نیز افزوده شد. در این مدت هر بدعهدی از سوی غرب صورت می گرفت بزک کنندگان توافق ادعا می کردند اینگونه رفتارها مصرف داخلی دارد.

نهایتاً شب گذشته طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران، با 99 رای مثبت در برابر صفر رای منفی در سنا به تصویب رسید. این طرح ماه گذشته توسط مجلس نمایندگان تصویب شده بود. بنابراین حتی اگر اوباما نیز  بخواهد رای سنا را وتو کند این طرح باز هم به قانون تبدیل می شود چراکه بیش از دو سوم در هر دو مجلس به این طرح رای داده اند. این اولین باری نیست که آمریکا بعد از برجام خلف وعده می کند اما مساله اینجاست که ظریف قبلا در مقابل نمایندگان مجلس صراحتا اذعان کرده بود که اعمال تحریم های ده ساله نقض برجام است.

از طرفی رهبر انقلاب مدتی قبل نسبت به اعمال مجدد این تحریم ها هشدار داده بودند.ایشان سوم آذرماه در دیدار با بسیجیان در واکنش به تمدید تحریم‌ها توسط مجلس کنگره، عنوان کرده بودند: اگر این تمدید، اجرایی و عملیاتی شود، قطعاً نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتماً در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.

ملت انقلابی ایران و همچنین سرخوردگان وعده و وعیدها منتظرند ببیند، دولتی که ادعای راستگویی دارد به اشتباه فاحش خود در نادیده گرفتن هشدارهای دلسوزان نظام علی الخصوص رهبر انقلاب و خوشبینی به آمریکای جنایتکار، اعتراف کرده و به دامن ملت باز می گردد یا خیر. منتظرند تا مجلس دست از بازی های رسانه ای بی مورد حول لغو سخنرانی غیرقانونی یک نماینده و یا عدم تمکین به قانون یک نماینده دیگر برداشته و فکری به حال قلب رآکتور اراک و ایضا قلب دردمند مادران شهدای هسته ای بکند.

یزد رسا

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.