Skip to Content


آخرین قیمت روز کالاهای اساسی در بازار میبد


هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان تقاضا برای برخی کالاها افزایش یافته و این افزایش تقاضا در برخی کالاها همراه با افزایش قیمت خواهد بود.

به گزارش میبد خبر، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تقاضا برای اقلام اساسی مردم افزایش می‌یابد و در این بین انتظار بر آن است مسئولین با اخذ تدابیری همچون افزایش تیم‌های نظارتی و سایر اقدامات از بروز هر نوع مشکلی مانند گران فروشی، احتکار و کمبود در بازار جلوگیری کنند.

هر چند دستورالعمل تنطیم بازار و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی برای تامین مایحتاج اصلی مردم توسط ارگان های مختلف در حال اجرا است اما کاهش قدرت خرید مردم بر هیچ کسی پوشیده نیست و متاسفانه گلایه اغلب مردم در شرایط فعلی بالا بودن قیمت‌ها است.

بر اساس استعلام از سازمان صنعت، معدن وتجارت شهرستان برخی از اقلام پر مصرف مردم در این ایام به شرح زیر است:

برنج 
برنج طارم ایرانی هر کیلو 13 هزار 500 تومان و همچنین برنج هندی مژده نیز به قیمت هر کیلو 5 هزار و 600 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
 
قند و شکر
در شرایط فعلی قیمت مصرف‌کننده هر کیلو شکر 3 هزار تومان و هر کیلو قند نیز 3 هزار و 500 تومان می‌باشد.
 
روغن
روغن نباتی 4/5 کیلویی 22 هزار و 500 تومان، روغن مایع (810 گرمی) مخلوط 4 هزار و 400 تومان و همچنین روغن مایع آفتاب‌گردان (810 گرمی) 5 هزار و 350 تومان در مغازه‌ها و فروشگاه‌ ها عرضه می‌شود.
 
رطب
رطب مضافتی به عنوان یکی از اقلام سنتی ماه رمضان نیز به قیمت هر کیلویی 8 هزار 500 تومان به فروش می‌رسد.
 
حبوبات
در حال حاضر قیمت هر کیلو عدس 6 هزار و 700 تومان، نخود هر کیلو 9هزار500 تومان و هر کیلو لپه نیز 9 هزار تومان می‌باشد. همچنین هر کیلو لوبیا قرمز 7 هزار و 200 تومان و لوبیا چیتی نیز به قیمت 11 هزار تومان و هر کیلو ماش 6 هزار 700 تومان به فروش می‌‌رسد.
 
مرغ و تخم‌مرغ
در حال حاضر قیمت مرغ گرم هر کیلو 7 هزار 800 تومان و مرغ منجمد کیلویی 5 هزار 600 تومان عرضه می شود.
تخم مرغ معمولی نیز هر کیلو 5 هزار و 500 تومان و تخم مرغ سیمرغ نیز کیلویی 6 هزار و 100 تومان به فروش می‌رسد.
 
انواع سبزیجات
قیمت هر کیلو سبزی خوردن 2 هزار 500 تومان می‌باشد.
 
گوشت قرمز
در بازار قیمت هر کیلو گوشت گوسفند 36 هزار تومان و گوشت شتر هر کیلو 34 هزار تومان  و گوشت گوساله نیز کیلویی 30 هزار تومان می باشد.
 
شیر گاو
شیر گاو خام به قیمت هر کیلو هزار و 700 تومان توزیع می شود.
 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.