Skip to Content

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان مطرح کرد

اختصاص 6 میلیارد تومان وام عتبات دانشجویی در سال جاری


قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان گفت: در حوزه زیارت عتبات عالیات هم 6 میلیارد تومان اختصاص داده شد تا دانشجویان در کنار آموزش و تحصیل به امور زیارتی و معنوی خودشان هم برسند.

به گزارش میبد خبر، عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان کشور در دوازدهمین نشست معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه ها در میبد ضمن تبریک میلاد امام هشتم علیه السلام و تشکر از دانشگاه میبد جهت میزبانی این دوره از گردهمایی و فعالیت های انجام شده بیان داشت: در صندوق رفاه دانشجویان کارهای اساسی برای افزایش رضایت مندی رو به رشد دانشجویان انجام شد که افراد مستعد از تحصیل باز نمانند، مشکلات مالی و اقتصادی مانع تحصیل آنها نشود.

وی افزود: در حوزه وام دانشجویی با هم افزایی بانک های عامل این عدد تا 13هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

قنبری در خصوص وام وام های دانشجویی ابراز داشت: در حوزه وام دانشجویی با هم افزایی بانک های عامل این عدد تا 13هزار میلیارد ریال افزایش می یابد، برای ازدواج دانشجویان هم 190 میلیارد ریال پیش بینی شده است تا افرادی که در دوران تحصیل تشکیل خانواده دادند، از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: در حوزه زیارت عتبات عالیات هم 60میلیارد ریال اختصاص داده شد تا دانشجویان در کنار آموزش و تحصیل به امور زیارتی و معنوی خودشان هم برسند.

به گفته قنبری 21 نوع تسهیلات برای دانشجویان در دانشگاه های کشور وجود دارد.

وی ایجاد رستوران های مکمل، ارتقا آشپزخانه ها، تامین زمین های چمن مصنوعی را از جمله دستور کار صندوق در سال جاری تحصیلی برشمرد.

قنبری ادامه داد: در صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه علوم کارهای اساسی برای افزایش رضایت مندی رو به رشد دانشجویان انجام شد که افراد مستعد از تحصیل باز نمانند، مشکلات مالی و اقتصادی مانع تحصیل آنها نشود.

وی تصریح کرد: در این نشست در خصوص ایجاد سازمان خدمات دانشجویی ،تبیین وضعیت مسایل اقتصادی حوزه دانشجویی، وحدت رویه در ارائه خدمات دانشجویی ، بازنگری در آیین نامه های تغذیه و بهداشت با رویکرد استفاده از شاخص های علمی بحث و تبادل نظر شد.

رئیس دانشگاه میبد در گردهمایی گفت: این مرکز آموزش عالی به عنوان یکی از دانشگاه ها امکانات بسیار خوبی در حوزه دانشجویی دارد.

عباس کلانتری افزود: سال گذشته با کمک خیرین خوابگاه خواهران با ظرفیت 500 نفر احداث شد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه، نسبت به بسیاری از دانشگاه های از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اظهار امیدوای کرد که با مشارکت افراد خیر مشکلاتی هم که در حوزه ورزش، مشاوره و غذای دانشگاه که در بیشتر دانشگاه ها به کمبود فضا مربوط است، در دانشگاه میبد هم شاهد آن هستیم رفع شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.