Skip to Content


اختصاص ۱۲ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان میبد


فرماندار میبد با بیان این که امسال در این شهرستان به عنوان سال توجه به بخش بهداشت و درمان معرفی شده است، گفت: به دنبال سفر ریاست جمهوری به استان یزد ۱۲ میلیارد تومان به شهرستان میبد اختصاص یافت که بنا به ضرورت، این اعتبار در بخش بهداشت و درمان شهرستان هزینه شد.

به گزارش میبدخبر، با بیان این که ورود ویروس کرونا به شهرستان میبد نگاه  جدیدی را در شهرستان به سوی خدمات بهداشت و درمان باز کرد، گفت: هر ساله بنا به ضرورت شهرستان و با توجه به اهمیت یک موضوع خاص، سال را در شهرستان میبد سال به نام این حوزه معرفی می‌کنیم که توجه و تمرکز ویژه‌تری را به آن حوزه داشته باشیم و در همین راستا سال ۹۹ را بنا به ضرورت ویژه و ورود ویروس کرونا، سال توجه به بخش بهداشت و درمان معرفی کرده‌ایم.

 وی افزود: سال گذشته با توجه به اهمیت سلامتی و اهمیت ورزش و جوانان، سال ورزش معرفی شد و اقدامات موثر و چشمگیر در  حوزه ورزش و جوانان در این شهرستان انجام گرفت که از جمله مهمترین آنها می‌توان به تهیه و تجهیز امکانات ورزشی باشگاه‌ها و سالن‌های ورزش، ایجاد چمن مصنوعی در چند ورزشگاه شهرستان، ایجاد دو سالن خیری ورزشی در شهرستان، ایجاد سالن تیراندازی با کمان، ایجاد ورزشگاه شهیدیه با پیشرفت ۷۰ درصد، ایجاد مجموعه ورزشی مصلی و همچنین ساخت بزرگترین استخر شنا استان را نام برد.

فلاح با اشاره به طرح‌های نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا از پایان سال گذشته و ماندگاری آن تاکنون، توجه بیشتر به حوزه بهداشت و درمان ضروری است تا خدمات بهتری به مردم و مراجعه‌کنندگان عرضه شود.

فرماندار میبد اظهار کرد: به دنبال سفر ریاست جمهوری به استان یزد ۱۲میلیارد تومان به شهرستان میبد اختصاص یافت که بنا به ضرورت، این اعتبار در بخش بهداشت و درمان شهرستان هزینه شده و امیدواریم با کمک امام جمعه و نماینده شهرستان، گام‌های مثبت و ویژه‌تری در این رابطه برداشته شود.

فلاح در ادامه شهرستان میبد را یک شهر خیری نام برد و اعلام کرد: خیرین دلسوز شهرستان، همیشه در کنار مسئولان کمک بزرگی به بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان داشته‌اند و در دوران شیوع کرونا نیز کمک‌های خیرین و صنایع در این حوزه قابل توجه بود به طوری که کمبود امکاناتی حس نشد.

وی تصریح کرد:کرونا شرایطی را به وجود آورد که همه مردم و دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بسیج و سپاه و کادر پزشکی قدم‌های مثبتی در راه خدمت به بیماران بردارند تا از شرایط سخت و بحرانی کرونا با حداقل آسیب‌ها عبور کنیم.

فلاح با اشاره به این که طی این مدت در تهیه ماسک و گان و  دستکش کمبودی در شهرستان وجود نداشته است، تاکید کرد: با کمک بخش خیری در تهیه ماسک، گان، دستکش، مواد ضدعفونی و تهیه لباس بیمارستانی مشکلی در شهرستان وجود نداشت و بخش دولتی نیز جدا از هزینه‌های جاری که به بخش بهداشت و درمان اختصاص داده بود، ۵۵۰ میلیون تومان از اعتبارات یک درصدی موارد امداد را صرف درمان بیماران کرونایی در شهرستان کرد.

ایسنا

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.