Skip to Content

رئیس اداره بهزیستی میبد خبر داد؛

احداث نخستین مرکز جامع توانبخشی سالمندان در میبد


رئیس اداره بهزیستی میبد از احداث نخستین مرکز جامع توانبخشی سالمندان در دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میبدخبر، سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد در خصوص این مرکز بیان داشت: مرکز جامع توانبخشی سالمندان در زیربنای ۳ هزار مترمربع در کنار مرکز جامع توانبخشی معلولان میبد در روستای حسن آباد با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد تومان به مدت دو سال ساخته می‌شود.

وی افزود: این مرکز شامل بخش نگهداری سالمندان به صورت شبانه روزی، کتابخانه، فعالیت‌های روزشی، رفاهی و استخر است.

فلاح با بیان اینکه شهرستان میبد دارای یک مرکز روزانه سالمندان تحت نظارت بهزیستی است بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار سالمند زن و مرد در این شهرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: نخستین موسسه فرهیختگان در راستای ساماندهی سالمندان و برنامه نشاط و شادابی و سالم پیرشدن در ایام الله دهه فجرشروع به کار خواهد کرد.

در شهرستان میبد ۱۰ مرکز توانبخشی آموزش تحت نظارت اداره بهزیستی فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.