Skip to Content

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد مطرح کرد

اجرای 30 نمایش صحنه ای و تئاتر خیابانی در میبد


رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد گفت: ۳۰ کار صحنه ای در محورهای نمایش در سالن و نمایش خیابانی در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اجرا می شود.

به گزارش میبد خبر، احمد ندافی دبیر جشنواره تئاتر استان یزد در جلسه هم‌اندیشی با حضور ابوالحسنی معاون فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان؛ اظهار داشت: دغدغه‌مندی مسئولین شهرستان و وجود ظرفیت های بسیار خوبی مانند مجموعه تئاتر شهر که نمونه آن در بین شهرستان های استان یزد وجود ندارد، دو مورد از عوامل واگذاری جشنوراه تئاتر به میبد بوده است.

وی افزود: جشنواره تئاتر استان به نوعی ویترین فعالیت های فرهنگی اداره ارشاد اسلامی و درگاهی برای رسیدن هنرمندان این عرصه به جشنواره های کشوری مانند جشنواره تئاتر فجر است و اگر کسی بخواهد در این عرصه به جایگاهی برسد باید از جشنواره های استانی آغاز کند.

ندافی با اشاره به همکاری بسیار خوب شهرستان میبد در فعالیت های فرهنگی مانند برنامه های هفته نشاط اجتماعی، تصریح کرد: در مورد برگزاری این جشنواره با اینکه قبلاً شهرستان های دیگری از استان نیز درخواست اجرا داشتند، با خیالی راحت و آسوده این میزبانی را بر عهده شهرستان میبد گذاشتیم و ان‌شاءالله بهترین دوره برگزاری را در پیش خواهیم داشت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد بیان داشت: دبیرخانه بیست و هشتمین دوره تئاتر استان هفته قبل راه اندازی شد و در صورت موافقت و صلاح‌دید مسئولین مرتبط در شهرستان میبد، رونمایی پوستر این جشنواره در مرکز استان و با حضور خبرگزاری ها و رسانه های استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که داوران و بازبین های این جشنواره از خارج از استان یزد میهمان میبد خواهند بود، گفت: در حدود ۳۰ کار صحنه ای در محورهای نمایش در سالن و نمایش خیابانی پیشنهاد شده که نمایش های خیابانی را با ظرفیت بسیار خوب میبد در بافت های سنتی و تاریخی می توانیم در این اماکن برگزار کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت