Skip to Content

اداره اوقاف و امور خیریه:

اجرای نیات موقوفات غدیری در میبد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میبد از اجرای نیت واقفین از محل موقوفات غدیری در شهرستان خبر داد.

به گزارش "میبدخبر"،دلاوری رئیس اوقاف شهرستان میبد بیان داشت: امسال نیز طبق سنوات گذشته در راستای اجرای امینانه و دقیق نیات واقفین ،برنامه وقفیات غدیری در نقاط مختلف شهرستان اجرا می شود.

وی برنامه ها ی اداره اوقاف در این ایام را بدین شرح عنوان کرد:

توزیع نان در شب و روز عیدغدیر: که در راستای اجرای این برنامه در محله فیروزآباد 4 نانوایی امشب و یک نانوایی فردا به توزیع رایگان نان می پردازند.در محلات بشنیغان،بفروییه و خانقاه نیز هرکدام یک نانوایی به توزیع رایگان نان به مردم می پردازند.

توزیع خرماو نقل عید غدیر: در این راستا نیز در بفروییه میبد خرما و نقل تهیه و بسته بندی می گردد وبین اهالی در روز عید غدیر توزیع می گردد.

ویژه برنامه جشن ولایت علوی واکمال دین نبوی در محل امامزادگان میرشمس الحق،خدیجه خاتون و پیربفروییه:ازمهمترین برنامه های این جشن خطبه خوانی غدیر،پیمان مردم با امام زمان می باشد که این برنامه در سراسر کشور نیز اجرا می گردد.در امامزادگان میرشمس الحق و خدیجه خاتون در پایان مراسم از محل نیات واقفین آش امام حسین(ع) بین مردم توزیع می گردد و در امامزاده پیر بفروییه شیرینی در بین شرکت کنندگان جشن پخش می شود.

برنامه اطعام در ندوشن: که طبق سنوات گذشته در راستای اجرای نیات موقوفات غدیری روز عید غدیر در حسینیه سفلی ندوشن غذا طبخ و بین اهالی تمام محلات ندوشن بخش می گردد.

در زیر تصاویری از اجرای این طرحها در سال گذشته را مشاهده می نمایید:
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.