Skip to Content

مدیر موزه زیلوی میبد:


مدیر موزه زیلوی میبد بیان داشت: همان گونه که صنعت فرش با اجرای طرح خوشه دگرگون شد، اجرای طرح خوشه هنر صنعت زیلو نیز می تواند خیلی موثر باشد.

به گزارش میبد خبر، طاهره کشتکار مدیر موزه زیلوی میبد در خصوص وضعیت زیلوی میبد گفت: با ثبت جهانی زیلو توجه مردم و مسئولین به این موضوع بیشتر شده است اما نباید انتظار داشته باشیم که مشکلات به سرعت رفع و همه مسائل حل بشود. اینها مسائلی است که باید به مرور زمان برطرف شود.

وی افزود: ثبت جهانی زیلو قرار نیست به خودی خود مشکلی را حل کند. خود خانم هیجاوی که  یکی از ارزیابان ثبت جهانی زیلوی میبد بود نیز گفت بیشتر حمایت های ما معنوی و تبلیغاتی است. این حجم از تبلیغات می‌تواند به ما کمک کند. کما اینکه نظر خیلی از تجار نسبت به زیلو جلب شده است. توقعی که ما می توانیم از ثبت جهانی زیلو داشته باشیم در همین مسائل است نه اینکه انتظار داشته باشیم به این سرعت مشکلی حل شود و یا بودجه ای برای این کار گذاشته شود.

کشتکار عنوان کرد: کار مثبتی که فرماندار میبد انجام داده این بوده که با صندوق کارآفرینی امید رایزنی صورت گرفته و 3 میلیارد تومان تسهیلات برای احیای کارگاه های زیلوبافی اختصاص یافته است. این خیلی حرکت مثبتی بوده که انجام شده و موضوع دیگر نیز طرح خوشه زیلو است که امیدوارم به نتیجه برسد.

مدیر موزه زیلوی میبد بیان داشت: همان گونه که صنعت فرش با اجرای طرح خوشه دگرگون شد، اجرای طرح خوشه هنر صنعت زیلو نیز می تواند خیلی به ما کمک کند. چرا که کارگاه ها گسترش می یابد، بودجه‌هایی در اختیار شرکت شهرک ها برای توسعه و پیشرفت زیلو قرار می گیرد، به بیمه زیلوبافان توجه می شود.  همچنین کارهای اساسی و ریشه‌ای مثل توسعه کارگاه ها، آموزش زیلوبافان در دست اقدام است.

وی با تقدیر از اقدامات مثبت مسئولین میراث فرهنگی گفت: مسئولین کارهای خوبی مثل ثبت زیلو  انجام داده اند، به عنوان مثال به اعتقاد بنده اگر پیگیری های آقای دهقان معاون صنایع دستی میراث نبود این کار را انجام نمی‌شد. کارهای مثبت زیادی انجام شده، البته مشکلاتی هم وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر مسئولین است تا مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.