Skip to Content

در همايش آموزشي طرح آرامش بهاري مطرح شد؛

اثرگذاري بالاي خدام امامزادگان در تبليغ آداب اسلامي


يكي از روانشناسان استان يزد گفت: خدام امامزادگان و بقاع متبركه نقش بسيار مهم و اثرگذاري بالايي در تبليغ آداب اسلامي دارند.

به گزارش ميبد خبر، محمدحسین فلاح عصر امروز در همایش آموزشی طرح آرامش بهاری ویژه خادمان و هیأت امنای بقاع متبرکه استان یزد اظهار داشت: خادمان بقاع متبرکه باید با تأسی به قرآن همه آداب اسلامی را رعایت کنند و ادب خود را با قرآن منطبق کرده و بر اساس آنچه در سوره اسراء به عنوان آداب زندگی برای یک مسلمان مطرح شده، عمل کنند.

وی بیان داشت: قرآن همچون آیین‌نامه‌ای همه دستورات زندگی، رفتار درست و آداب زندگی و معاشرت را برای انسان‌ها تشریح کرده و در کنار قرآن، نگاه به زندگی مفسران واقعی قرآن و تمسک به اهل‌بیت (ع) و ائمه اطهار (ع) نیز در داشتن زندگی سعادتمند و پیمودن مسیر تعالی اثرگذار است.

فلاح ادامه داد: خداوند در دنیا به هرکس نقشی می‌دهد و نقش شما خادمان امامزادگان و بقاع متبرکه در تبلیغ آداب اسلامی بسیار اثرگذار است بنابراین باید در برابر ناملایمات و گاه برخوردهای تند زائران، شفقت علوی داشته باشید و تحمل خود را بالا ببرید.

وی یادآور شد: گاهی در برخی زوار در زمینه‌هایی مثل حجاب، سستی وجود دارد و بسیاری از این موارد از سر نادانی است اما نیابد در نخستین برخورد و نگاه با این افراد با تندی برخورد شود بلکه انسان مذهبی باید با برخورد خوب آنها را راهنمایی کند و بزرگترین امر به معروف، برخورد خوب با افراد است.

این استاد دانشگاه خطاب به خادمان بقاع متبرکه و امامزادگان خاطرنشان کرد: شما خادمان افرادی هستید که خود در زمان حیات و ممات پناهگاه خلق بوده و هستند بنابراین خصلت‌های آن بزرگواران را نیز به عنوان خادم در این مکان‌های مقدس داشته باشید و خدام امامزادگان و بقاع متبرکه باید حلم، صبر و برخورد خوب را توأمان داشته باشند.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.