Skip to Contentرئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان گفت: هرگونه تلاش برای اجرای تعهدات ناشی از FATF توسط عناصری در داخل ایران علیه جمهوری اسلامی ایران نوعی خیانت ملی آشکار است

به گزارش"میبد خبر"؛ سعید یاری رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره اقدامات دولت در تعهد خود مقابل FATF اظهار داشت: مقوله FATF به دولت فعلی آمریکا بر نمی‌گردد و نهادهای حاکمیتی آمریکا و شورای سیاستگذاری آنان براساس نظریه برخی تندروها صورت گرفته است. 

وی افزود: FATF نوعی دخالت در امور داخلی کشورهای مورد هدف تلقی می‌شود و در مورد این موضوع برای ایران باید گفت چون هنوز حلقه تحریم‌ها در مرحله پوسته بیرونی قرار دارد در دستور کار قرار گرفتن این مقوله تندروی است.

رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح طلبان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات FATF  همچون جرم‌های سازمان یافته مافیای مواد مخدر و قاچاق سلاح، جلوگیری از اشاعه سلاح هسته ای و تکثیر آن و حتی پروتکل‌های فعالیت شیمیایی نیز متعهد است اما تشدید کردن تعهدات مترتب بر این پیمان در تکمیل تحریم‌های تحمیلی از سوی آمریکا نوعی همسوی و خودزنی است و به هیچ وجه در دکترینال امنیت ملی ج.ا.ا جایگاهی ندارد و هرگونه دامن زدن به آن نوعی شایعه پراکنی و تشدید شایعات است.

یاری خاطرنشان کرد: کدام کشور نهادهای متعهد به خود همچون سپاه، وزارت اطلاعات، ارتش، جهاد دانشگاهی و حوزه‌های مربوط به مالک اشتر را توسط خود خفه می‌کند اگر چنین کاری بخواهد صورت بگیرد این اقدام بدتر از کاپیتولاسیون محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: هرگونه تلاش برای اجرای تعهدات ناشی از FATF توسط عناصری در داخل ایران علیه جمهوری اسلامی ایران نوعی خیانت ملی  آشکار است و به طور کامل از سویی هر شخصیت و جایگاهی محکوم است.

 

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.