Skip to Content

مشاور کارگردان «یتیم خانه ایران»

«یتیم خانه ایران» درس عبرتی برای افراد و مقاماتی است که فکر و ذهنشان به کمک های خارج از کشور معطوف است


مشاور کارگردان فیلم «یتیم خانه ایران»، گفت: داستان روایت شده در این فیلم درس عبرتی است برای برخی افراد که فکر و ذهنشان به کمک های خارج از کشور معطوف است.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از دانا:اکبرمنصور فلاح مشاور کارگردان فیلم "یتیم خانه ایران "اظهار کرد: متأسفانه در سالهای اخیر کار ماندگاری در حوزه دفاع مقدس انجام نشده است.وی با بیان اینکه در این راستا  بحث مدافعین حرم را داریم که متأسفانه اصلا به این موضوعات روز جامعه و جبهه مقاومت پرداخته نمی شود، گفت: باید در این حوزه ها کارهای ماندگاری را خلق کرد.


مشاور کارگردان فیلم «یتیم خانه ایران»  با تأکید براینکه باید در ژانر دفاع مقدس و سینمای مقاومت فیلم هایی بسازیم که حرف برای گفتن داشته باشند، اضافه کرد: نباید تنها در این ژانر به فکر صحنه های اکشن و تیراندازی باشیم.


منصور فلاح تصریح کرد: باید برای جوانان امروز که دفاع مقدس را لمس نکرده اند و در معرض دیدشان فیلم های اکشن سینمای غرب است کارهای خوبی را خلق کرد.


60 شبکه داخلی هنوز فیلم های ۱۰سال پیش دفاع مقدس را اکران می کنندوی با بیان اینکه نزدیک به 60 تا ۷۰شبکه در رسانه ملی در قالب ملی و استانی متأسفانه هنوز همان تولیدات ۱۰سال پیش را به نمایش می گذارند، گفت: نمیدانم چرا این فکر را نداریم که برای هفته دفاع مقدس در سال ، ۱۰فیلم بسازیم.


برخی فعالان ژانر دفاع مقدس اصلا فضای جبهه ها را لمس نکرده اند


وی تصریح کرد: برخی آدم ها اکنون در این ژانر کار می کنند که شناختی از دفاع مقدس ندارند.منصور فلاح با اشاره به این موضوع که متأسفانه این افراد اصلا نمی دانند جنگ چیست و دفاع مقدس را لمس نکرده اند، اضافه کرد: حفظ ارزش های دفاع مقدس مهم است نه تیر و تیر کشی ، مسیله جنگ ما چیز دیگری بود و معرفت درونی رزمندگان و  ایمان قلبی آنها ما را در این جنگ پیروز کرد.اتفاقی در حوزه فرهنگی در دولت جدید نیفتاده است


وی با بیان اینکه بین رزمندگان اسلام و خداوند متعال در دوران دفاع مقدس اتفاقاتی افتاد که این دفاع را مقدس کرد، افزود: در چهار سال اخیر که دولت تغییر پیدا کرده و دولت جدید سر کار آمده است با وجود تلاش در حوزه های سیاسی و اقتصادی ، اتفاقی در حوزه فرهنگی نیفتاده است.


سینماگران کننده کار در ژانر دفاع مقدس بیکارندبازیگر فیلم «بلمی به سوی ساحل» افزود: سینماگران کننده کار در ژانر دفاع مقدس و آنهایی که عطش کار در ژانر دفاع مقدس را دارند، متأسفانه بیکار اند و از جیب می خورند.


منصور فلاح با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم مقاومت با بیان اینکه باید تشکیلات دفاع مقدس را متمرکز کرده و بین سینماگران این ژانر رقابت با دستاوردهای ارزشی ایجاد کنیم، گفت: این جشنواره در قالب دفاع مقدس برگزار می شود و باید کارهای جدید به معرض اکران گذاشته شود.


مشاور کارگردان فیلم "یتیم خانه ایران " باذکر مثالی از روند اجرای جشنواره دفاع مقدس، اضافه کرد: به غیر از تولیداتی که در جشنواره های مختلف جایزه های زیادی کسب می کنند اثر جدیدی در بدنه جشنواره های اخیر ندیده ایم  اما به جشنواره مقاومت خوش بین هستم.


وی در مورد ساختار فیلم "یتیم خانه ایران"، تصریح کرد: این فیلم چهره معصوم ایران سال های دربند استعمار را نمایش داده است در زمانی که سطح فرهنگ و سواد مردم آن دوران که فیلم روایت می کند خیلی پایین است.


منصور فلاح تأکید کرد: فیلم "یتیم خانه ایران " یک کار ماندگاری می تواند باشد و از معدودکارهایی است که اگر پولی در آن هزینه شده است ما نباختیم زیرا تاریخی از ایران را روایت کردیم.


مشاور کارگردان فیلم "یتیم خانه ایران" ادامه داد: دوستان ما و حتی مردم  هم خبر ندارند که جمعیت ایران در آن زمان در اثر گرسنگی از بین می رفت و عامل و باعث اصلی آن دولت وقت انگلیس و برخی کشور ها و خودفروخته های ایرانی بود.


منصور فلاح در خاتمه اظهار کرد: داستان روایت شده در این فیلم درس عبرتی است برای برخی افراد و مقامات که فکر و ذهنشان به کمک های خارج از  کشور معطوف است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.