Skip to Content

فرماندارمیبد:

«کارت ملی هوشمند» دروازه ورود به دولت الکترونیک است


فرماندار میبد گفت: صدور كارت هوشمند دروازه ورود به دولت الكترونيك است.

به گزارش میبد خبر، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با حضور مدیرکل ثبت‌ احوال یزد و جمعی از مسئولین شهرستان  با موضوع کارت‌های هوشمند ملی در فرمانداری برگزار شد.

 فرماندارمیبد در این جلسه ثبت‌احوال را یکی از ادارات تأثیرگذار در برنامه‌ریزی و مدیریت آماری کشور خواند.

فلاح در ادامه گفت: کارت‌های هوشمند ملی دروازه ورود به دولت الکترونیک است که با عملیاتی شدن آن و ارائه خدمات مختلف بسیاری از امور در کشور تسهیل خواهد شد.

"محمدعلی مکرمی" مدیرکل ثبت‌احوال استان هم احراز هویت و ارائه خدمات در دولت الکترونیک را از ویژگی‌های کارت‌های هوشمند ملی عنوان کرد و افزود: تاکنون 72 درصد از مردم استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند و بعضی از دستگاه‌های استان مثل سازمان ثبت‌اسناد و املاک و بیمه‌ها امسال و سال آینده خدمات خودشان را از طریق کارت هوشمند ارائه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص انجام سریع‌تر خدمات کارت هوشمند، ایستگاه‌های سیاری در سطح استان به‌ویژه در شهرستان میبد راه‌اندازی شده است که با درخواست اماکنی که جمعیت نسبتاً زیادی داشته باشد و یا روستاها و بخش‌ها، ایستگاه‌های سیار در آنجا مستقر می‌شوند و درخواست و تحویل کارت هوشمند سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.

مکرمی در پایان اظهار داشت: در بخش ندوشن هم ایستگاه سیار در حال انجام مأموریت است و وسیله نقلیه برای تسهیل در امور هم در روزهای آینده تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.