Skip to Content

فرماندار میبد مطرح کرد؛


فرماندار شهرستان میبد گفت: چشم و هم‌چشمی و پایین بودن آستانه تحمل ریشه بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی بوده كه با آموزش صحیح مي‌توان اين آسیب‌ها را به حداقل رساند.

حسین فلاح در حاشیه نشست هماهنگی برگزاری همایش پایگاه‌های سلامت اجتماعی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در خصوص آسیب های اجتماعی بیان داشت: موضوعات اجتماعی در جامعه حوزه های گسترده ای دارد که متاسفانه ما آز انها غافل شده ایم و امروزه بیشتر از گذشته در جامعه شاهد آسیب‌های اجتماعی هستیم.

وی افزود: چشم و هم‌چشمی و پایین بودن آستانه تحمل ریشه بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی بوده كه با آموزش صحیح مي‌توان اين آسیب‌ها را به حداقل رساند.  آسیب های اجتماعی قشر و طبقه خاصی از جامعه را تهدید نمی کند بلکه بر اثر بی توجهی ممکن است که هر یک از افراد را در معرض یکی از اثرات خود قرار دهد.

فرماندار میبد اظهار داشت: نگاه ملموسانه و باظرافت به فرزندان و خانواده ها در دوره هایی خاص از رندگی آنها در پیشگیری از ناهنجاریها ، بسیار موثر است.

فلاح با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردم در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: با همکاری و همراهی ادارات و ارگان‌ها می‌توان نگاه نرم‌افزاری به امور داشت و از بسیاری از ناهنجاری‌ها در جامعه به‌صورت فرآیندی مستمر جلوگیری کرد، فرآیندی که نمی‌توان زمان خاصی برای آن تعیین نمود و ممکن است چند سال طول بکشد تا به نتیجه مطلوب برسد.

اولین همایش استانی موسسات و پایگاه های همسو با بهزیستی در زمینه سلامت اجتماعی ۲۶ لغایت ۲۸ آبان ماه در دانشگاه آزاد میبد برگزار می شود که در این همایش ۱۱۰ نفر از کارشناسان حوزه پیشگیری، موسسات همسو و پایگاههای سلامت اجتماعی استان یزد و شهرستانها حضور داشته  و در حوزه مسائل آموزشی اجتماع محور، نیاز سنجی، مشاوره، کارهای تیمی ویژه پایگاههای سلامت اجتماعی آموزش می بینند.

قابل ذکر است برگزاری این همایش در میبد به دلیل قابل‌ توجه بودن آمار مؤسسات همسو با بهزیستی در این شهرستان است.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.