Skip to Content


«محمدمهدی رجبی» و «حسن دانش»؛ برترین‌های مسابقات بین‌المللی قرآن


با پایان یافتن مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران نفرات برتر مشخص شد.

به گزارش میبد خبر،با پایان یافتن مرحله نهایی سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم امشب، سی و یکم اردیبهشت، نفرات برتر این مسابقات مشخص شدند. در این دوره از مسابقات نماینده‌های کشورمان در دو رشته قرائت و حفظ کل قرآن کریم رتبه نخست را از آن خود کردند.
بر همین اساس در رشته حفظ کل پس از حجت‌الاسلام «محمدمهدی رجبی» که رتبه نخست را کسب کرد به ترتیب نفرات دوم و سوم؛

عبدالله الرفاعی از لیبی

اساکامامودو حسن از نیجر

ابوبکر علس موسی از اوگاندا

آدم حسن حسین از سومالی

معرفی شدند.

همچنین در رشته قرائت نیز پس از «حسن دانش» که موفق به کسب رتبه نخست شد به ترتیب نفرات دوم و سوم

محمد عبدالباسط محمد عبدالرحمن از مصر

محمد ابراهیم از پاکستان

جعفر حسیبوان از اندونزی

احمد عباس فرج از عراق حائز رتبه‌های برتر این دوره از مسابقات شدند.

رقابت‌های این دوره پس از برگزاری مراسم افتتاحیه به تاریخ جمعه، ۲۵ اردیبهشت، از شنبه در سالن اجلاس سران و در رشته حفظ کل قرآن در سه مرحله و رشته قرئت تحقیق در دو مرحله برگزار شد و بالاخره امروز پنج حافظ و پنج قاری برتر در مرحله فینال رقابت داشتند.

مراسم اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران فردا، جمعه، اول خردادماه ساعت ۱۷ با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، استاد محترم و قاری بین المللی حاج حسن دانش دوشنبه شبها در مجمع القراء شهرستان میبد واقع در امیرآباد حضور دارند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.