Skip to Contentبرای هفتمین سال متوالی است که اجرای ورزش زورخانه ای 30 شب، سی مرشد به مناسبت ماه رمضان در میبد برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، شهرستان میبد با داشتن 17 زورخانه فعال نسبت به جمعیت مقام اول را به خود اختصاص داده است.

ورزش باستانی و پهلوانی در میبد دارای اهمیت ویژه و خاص در بین جوانان و مردم شهرستان بوده و در سطح شهرستان به همت خیرین و مسئولان ۱۷ زورخانه برای ورزش باستانی ساخته شده و بیش از ۷۰۰ نفر در این زمینه بیمه‌ شده‌اند که البته جزو شهرهای برتر و هیئت باستانی‌کار برتر در استان یزد است.

به همین سبب و در ماه مبارک رمضان به همت زورخانه ولیعصر(عج) محله مهرجرد شهرستان میبد هفت سال متوالی است که برنامه 30 شب، سی مرشد با حضور باستانی کاران مناطق مختلف این شهرستان برگزار می شود که هم به امر ورزش پهلوانی و هم معنویت ویژه ماه مبارک رمضان توجه شده و حضور جوانان و نوجوانان رونق خاصی به این برنامه بخشیده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.