Skip to Content

آغاز دفاع در برابر نفوذ نرم غرب؛

«سلام» جایگزین تلگرام و واتس آپ می شود؟


ساخت نرم افزار پیام رسان داخلی «سلام» می تواند آغازگر حذف اپلیکیشن های خارجی و پاتکی به حملات مبتذل آن ها باشد.

به گزارش میبد خبر به نقل از عصر فرهنگ، بعد از وقفه ای چندین و چند ساله بالاخره جمعی از پژوهشگران داخلی دست به کار شدند تا نرم افزار پیام رسانی داخلی عرضه کنند.
اپلیکیشن های پیام رسان به لحاظ کارکرد آسان، رایگان بودن و داشتن قابلیت های فراوان نظیر امکان ارسال پیام متنی، پیام صوتی و تصویری طرفداران بسیاری در سرتا سر جهان دارند. اشتیاق فراوان به این نوع از اپلیکیشن ها باعث ایجاد انواع فراوانی از آن ها شده است. به طوری که اغلب کشورهای جهان برای استفاده کاربران خود یکی از این نوع نرم افزارها را طراحی و روانه بازار کرده است.
کاربران ایرانی تا کنون از داشتن نرم افزاری ویژه خود محروم بوده و مجبور به استفاده از تولیدات خارجی بوده اند. تولیداتی که اغلب با مشکلات اخلاقی فراوان و تهاجمات فرهنگی بسیاری همراه بوده است. از مکان یاب وی چت تا گروه های لاین و اخیرا ربات های مبتذل تلگرام همه و همه نمونه های از آثار سوء شبکه های پیام رسان خارجی و تضاد فرهنگی آن ها با فرهنگ ایرانی و اسلامی کاربران است.
عدم تعهد گردانندگان اینگونه نرم افزارها و در دستر س نبودنشان امکان هرگونه برخورد و یا مجاب کردن آن ها به اصلاح این رویه را غیر ممکن کرده بود.  
بالاخره نرم افزاری برای پاسخ گوئی به نیازهای کاربران ایرانی ایجاد شد. شبکه اجتماعی موبایلی کاملا ایرانی «سلام» حاصل تلاش جمعی از اساتید و دانشجویان ایرانی و پژوهشکده فضای مجازی متین است که تاکنون هفت نسخه آن تست شده و نسخه هفتم و آماده به کار آن همزمان با بزرگداشت سلمان فارسی فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرد.
«سلام» با قابلیت گرافیکی، سرعت ارسال داده ها اعم از عکس و فیلم و پیام، به صورت توامان توانایی های تلگرام و اینستاگرام را دار می باشد.
«سلام» همچنین دارای بخش های مختلف گفتگوی خصوصی، چت گروهی، اشتراک گذاری تصاویر، امکان کمپین سازی و هشتگ گذاری، جستجو در بین کاربران و تگ ها و ده ها قابلیت دیگر را دارد و به زودی نسخه رایانه ای آن نیز عرضه خواهد شد.
در نسخه 7 این پیام رسان همچنین به مناسبت اربعین حسینی، افزونه ویژه اربعین فعال و امکانات ویژه اربعین شامل نقشه های پیاده روی اربعین از مرزهای مختلف کشور (شلمچه، چزابه، مهران)، نقشه شهرهای کربلا، نجف، کاظمین، هتل های اقامتی، نکات ایمنی سفر، دستورالعمل های پیاده روی، معرفی اماکن زیارتی کربلا و نجف، زیارتنامه جامع در سفر شامل زیارت عاشورا، زیارت اربعین، اذن دخول حرم های شریفه، دعای توسل، دعای کمیل، دعای ندبه، زیارت وارث، زیارت امین الله و... بارگذاری شده است.

 


بخش ویژه مسابقه اربعین نیز در این شبکه فعال و به بهترین عکس ها، فیلم ها و دلنوشته های زائران اربعین امسال جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.
دریافت نشانی دانلود و اطلاعات بیشتر درباره این سامانه از طریق سامانه پیامکی 10005868 امکان پذیر است.

آیا «سلام» جایگزین تلگرام و واتس آپ می شود؟
چین برای جلوگیری از نفوذ گوگل در این کشور با ساخت چندین موتور جستجوی قدرتمند این خلا را به خوبی برای مردم چین پر کرد. ساخت نرم افزار سلام هم  می تواند آغازی برای حرکات مشابه و حذف پیام رسان های خارجی و حتی شبکه های اجتماعی مبتذل باشد به شرط اینکه مسئولین در این راه عزمی جدی داشته باشند.  
همچنین با توجه به اینکه «سلام» تا کنون در کافه بازار ارائه نشده است(!) کاربران برای دانلود می توانند از لینک زیر استفاده کنند:


برای دانلود پیام رسان «سلام» اینجا را کلیک کنید
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.