Skip to Content

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: از 6100 کلمه ای که این بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد، مقام معظم رهبری41 بار مساله جوانان را مطرح کرده و بی تردید «جوان مومن و انقلابی» محور حرکت در گام دوم انقلاب است.

به گزارش میبد خبر، سبک زندگی و اهمیت نقش جوانان یکی از سرفصل اساسی توصیه‌های مقام معظم رهبری برای نیل به اهداف «گام دوم انقلاب» می باشد.

بنا به فرموده معظم له تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیانهای بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه می طلبد که باز چشم امید در آن به شما جوانها است.

بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب خلاصه و عصاره 40 سال تجربه، عمل و اقدامات به موقع

حجت‌الاسلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  میبد خبر، با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب خلاصه و عصاره 40 سال تجربه، عمل و اقدامات به موقع امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است، بیان داشت: این بیانیه به موضوعات مختلفی که مورد نیاز جامعه است، پرداخته و از 6100 کلمه ای که این بیانیه دارد 41 بار ایشان مساله جوانان را مطرح کرده است.

جوانان، محور اصلی بیانیه گام دوم انقلاب

وی افزود: محور اصلی این بیانیه جوان ها هستند و معظم له موضوعات مختلفی ازجمله معنویت، نخبگی و حضور در صحنه، سبک زندگی جوانان و اقتصاد مقاومتی که جوان ها با توجه به ظرفیت فوق العاده ای که دارند مورد بحث قرار داده است. در این بیانیه موضوعات دیگری نظیر بحث های سیاسی، اجتماعی و تربیتی نهفته است که ضرورت دارد بصورت جدی و کار گروهی روی این موضوعات کار شود.

حجت‌الاسلام سالک با بیان اینکه بیانیه گام دوم یک امید به آینده به جوان ها می دهد، اظهار داشت: اگر این بیانیه گام دوم را با سند الگوی پایداری اسلام و پیشرفت انقلاب کنار هم بگذاریم امید به آینده 40 و 50 ساله ای را برای نسل فعال در تداوم انقلاب اسلامی ترسیم و تدوین می کند. در محورهایی این بیانیه علیه دشمنان و شناخت آنها صحبت شده که در حقیقت یاسی برای آنها خواهد بود و برای مانیز برکاتی نظیر ارتقای سیاسی و فهم دشمن در برداشته و نشان می دهد که در مواجهه با آنها چگونه باید عمل کرد.

ولنگاری فرهنگی و جدا سازی خانواده ها، ثمره سبک زندگی غربی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید براین موضوع که سبک زندگی ما مبتنی بر مجموعه ای از ارزش های دینی تعریف می شود که دقیقا مقابل سبک زندگی غربی است، گفت: ثمره سبک زندگی غربی ها بی بند و باری، ولنگاری فرهنگی و جدا سازی خانواده ها است که امروز شاهد آن در کشورهای اروپایی و آمریکایی هستیم در حالیکه سبک زندگی اسلامی ما در درون ادعیه و ضوابط قرآنی و اسلامی است.

وی ادامه داد: فقط اگر حدیث کسا را بررسی کنیم تمام گفتمان خانوده است و دور هم بودن، ارتباط بسیار قوی پدر و مادر با فرزندان و برنامه سبک زندگی یک خانواده را بسیار زیبا تعریف می کند. متاسفانه گرفتار تبلیغات سوء جهانی در این حوزه هستیم و گاهی با این مجموعه ارزش ها فاصله گرفته ایم. ما منابعی داریم که باید به آنها تکیه کنیم.

جوانان مومن و انقلابی محور حرکت در بیانیه گام دوم انقلاب

حجت‌الاسلام سالک در پایان تصریح داشت: با شناسایی دشمن شبکه نفوذ او نیز شناسایی خواهد شد. در حال حاضر شاهد این هستیم که شبکه های نفوذ با رویکرد مختلف وارد صحنه شده اند تا نارضایتی مردم در جامعه را ایجاد و گسترش دهند. بی تردید جوانان مومن و انقلابی در بیانیه گام دوم انقلاب محور حرکت هستند.

انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.