Skip to Content

رئیس اداره ثبت احوال میبد مطرح کرد

«امیر علی» و «فاطمه» محبوب ترین نامها در میان میبدیها/ ثبت 48 ولادت از ابتدای سال 96 در شهرستان


رئیس اداره ثبت احوال میبد گفت: محبوب ترین اسامی که در سال 95 در این اداره ثبت شد امیر علی برای پسران و فاطمه برای دختران بود.

به گزارش میبد خبر، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر بیان داشت: آمار ولادت در میبد از ابتدای امسال تاکنون 48 مورد می باشد که از این تعداد 23 نوزاد پسر و 25 نوزاد دختر می باشد. آمار فوتی ها نیز 8 نفر به ثبت رسیده است.

حسن زارعی در خصوص تعداد متولدین و فوتی های سال 95 اظهار داشت: در سال گذشته دوهزار و345 نوزاد میبدی متولد شدند که هزار و 174 نفر پسر و هزار و 171 نفر دختر بودند.

وی همچنین در خصوص آمار متوفی های سال 95 خاطر نشان کرد: در سال گذشته تعداد 196 نفر مرد و 187 نفر زن میبدی فوت شدند.

وی گفت: در سال گذشته بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان پسر در شهرستان میبد به ترتیب امیرعلی، علی، امیرعباس، ابوالفضل، و در بین دختران فاطمه، زهرا، زینب، ریحانه و نرگس بوده است.

وی ادامه داد ثبت نام ولادت در مهلت قانونی 15 روزه و ثبت وفات در مهلت قانونی 10 روزه انجام می شود.

زارعی در پایان از شهروندان خواست برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در کوتاه ترین زمان ممکن به سامانه ncr.ir مراجعه کرده و برای ادامه روند به دفاتر پیشخوان (1037) واقع در خیابان کاشانی جنب پلیس + 10و (1041) جنب بانک پارسیان در شهرستان مراجعه نمایند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.