Skip to Content

روند طولانی پروژه‌های عمرانی؛


«استخر شهیدیه» میبد پس از گذشت سال ها از کلنگ‌زنی همچنان چشم انتظار همت دولتمردان و اختصاص بودجه برای تکمیل و بهره‌برداری است.

به گزارش میبد خبر، تأخیر در انجام پروژه‌های عمرانی مشکلی اساسی است که متاسفانه همچون نقاط دیگر کشور، گریبان‌گیر شهرستان میبد نیز شده است. پروژه استخر شهیدیه میبد از مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست جمهوری دولت دهم بوده و کلنگ اجرای این پروژه از اواخر سال 1389 در قسمت شمالی شهیدیه میبد و با اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی به زمین خورد، با وجود سرعت خوب پیمانکار در ساخت این استخر به یکباره شاهد توقف این پروژه و نیمه تمام ماندن آن تا به امروز بودیم.

از آنجایی که ضرورت وجود استخری مجهز در شهری با بیش از 100 هزار جمعیت به شدت احساس می شود و وجود تنها یک استخر خصوصی با مشکلاتی که تقریبا تمام مردم میبد از آن اطلاع دارند اصلا جوابگوی نیاز مردم نیست.

پس از شروع بکار پیمانکار در پیشبرد ساخت این مجموعه، در سال 90 با توجه کمبود اعتبارات دولت در آن زمان و چند برابر شدن هزینه های ساخت و خرید تجهیزات، هزینه تخصیصی به این پروژه تامین نشد و پروژه بصورت نیمه تمام رها ماند.

در سال 93 حدود 163 میلیون اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد که از این اعتبار چیزی در حدود یکصد میلیون آن تامین شد و آن هم صرف مطالبات پیمانکار شد، در سال 94 نیز با رایزنی های فرماندار محترم، اعتبار 200 میلیونی برای پیشبرد این پروژه از طرف اعتبارات ملی در نظر گرفته شد ولی تاکنون این اعتبار تخصیص نیافته است.

 

حسین فلاح فرماندار میبد در بازدیدی که خانم ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارشزت ورزش و جوانان در ابتدای بهمن ماه سال گذشته از پروژه عمرانی استخر میبد داشت خبر از آغاز مجدد عملیات ساخت و ساز و تکمیل این پروژه با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون تومان داد و ابراز امیدواری کرد که این پروژه در تیرماه سال جاری به بهره برداری برسد. ولی خبرها حاکی از آن است که این پروژه زودتر از مهر ماه سال جاری به بهره برداری نخواهد رسید.

نکته تلخ ماجرا اینجاست که اعتبارات زیادی تاکنون برای استخر شهیدیه هزینه شده اما این پروژه مدت ها نیمه‌ کاره رها شده و این اقدام باعث شده تا وسایل و امکانات آنجا به مرور زمان با خطر استهلاک مواجه باشد و از طرفی بسیاری از تجهیزات و امکانات بسیار با ارزش در این مکان بدون قفل و بست رها شده بود.

در بازدید اخیری که فرماندار میبد از این پروژه داشته تکمیل آن را نیازمند حدود یک میلیارد تومان اعتبار دانسته و ابراز امیدواری کرده که استخر شهیدیه در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.

در این رابطه دوباره علت ناتمام بودن و عدم تکمیل این پروژه را در دراز مدت از علی محمد شیخی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان جویا شدیم.

شیخی در گفت و گو با خبرنگار میبدخبر، در مورد روند طولانی تکمیل این پروژه بیان داشت: برای ادامه روند کار 200 میلیون تومان اعتبار نیاز بود که پیمانکار کار را شروع کند و ما توانستیم مبلغ 500 میلیون تومان را برای پیمانکار تامین کنیم.

وی افزود: با توجه به گرانی های اخیر و بالا رفتن قیمت کالاها تکمیل این استخر نیازمند خرید دو دستگاه هوشمند به مبلغ 600 میلیون تومان بود که این دستگاهها توسط پیمانکار خریداری شد و ما باید پول پیمانکار را پرداخت کنیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان در پایان با اشاره به اینکه تکمیل و بهره برداری از این پروژه همچنان نیازمند اعتبار است، اظهار داشت:  تجهیزات برق، گاز، دیوار کشی، محوطه سازی و طراحی داخل استخر برای به روز شدن نیازمند اعتبار است که امیدواریم با تامین اعتبار لازم این پروژه در دهه فجر به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.