بازگشت به صفحه کامل

فرماندار میبد:

70 درصد مشکلات در حریم روستاهای میبد مربوط به طرح تفصیلی است


فرماندار میبد گفت: 70 درصد مشکلات در حریم روستاهای میبد به خاطر عدم تعیین تکلیف طرح تفصیلی است.

به گزارش میبد خبر، حسین فلاح در یازدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان بیان داشت: در سال جاری، با همراهی امام‌جمعه و نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی 35 پروژه اولویت‌ دار شهرستان میبد مشخص‌شده است که 60 درصد این پروژه‌ها در راستای موضوع اقتصاد مقاومتی تعریف‌شده‌اند.

وی با تشریح شرایط ویژه این شهرستان در زمینه‌های مختلف، قرار گرفتن زمین‌های واحدهای صنعتی در حریم شهر و اختلاف فاحش قیمت زمین را یکی از مشکلات این شهر بیان کرد.

فلاح گفت: صنعتگران کاشی و سرامیک میبد تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و در خیلی از زمینه‌ها حدود 60 درصد مواد اولیه و قطعات را خودشان تولید می‌کنند که تولید رنگ دیجیتال یکی از این موارد است که در آینده نزدیک رنگ 50 خط کاشی را تأمین خواهند کرد.

وی بحث گردشگری و صنایع‌دستی و بافت‌های تاریخی را یکی از شاخص‌های خوب شهرستان میبد خواند و گفت: اما اختلافاتی بین شهرداری و میراث فرهنگی گاها پیش می‌آید که سرعت انجام پروژه‌ها را با تأخیر مواجه می‌سازد.

فلاح، مهاجرت‌های بیرونی و درون کشوری به خاطر استقرار صنعت در میبد را یکی از آسیب‌های موجود در این شهرستان عنوان کرد و گفت: البته این موضوع با طرح مهاجرین تا حدودی مدیریت‌شده است.

فرماندار میبد، آلودگی دشت اردکان–یزد را یکی دیگر از آسیب‌های موجود خواند و افزود: برای اینکه اختلافی بین شهرستان‌ها هم به وجود نیاید باید برای رفع این آلایندگی‌های زیست به‌صورت جامع دیده شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان میبد با اشاره به چالش‌های موجود در مورد معادن در ندوشن هم گفت: معادن باوجود مزیت‌هایی که دارد موجب مشکل زیست‌محیطی شده است.

حسین فلاح طرح تفصیلی و تک‌محصولی بودن شهرستان میبد را از دیگر آسیب‌های موجود در شهرستان میبد برشمرد و گفت: 70 درصد مشکلات در حریم روستاهای میبد به طرح تفصیلی برمی‌گردد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.