Skip to Contentسرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد از امحای بیش از ۲ تن مواد غذایی، بهداشتی، دارویی و آرایشی فاسدشدنی و تاریخ گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میبد خبر، دکتر مهدی حفیظی ضمن تبریک هفته سلامت اظهار داشت: بیش از ۲ تُن مواد فاسد و تاریخ مصرف گذشته که از اماکن تهیه و توزیع و واحدهای صنفی شهرستان میبد جمع‌آوری شده است، ماحصل تلاش و نظارت شبانه‌روزی بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط این مرکز است.

وی همچنین از برخورد قانونی با یک واحد متخلف تولید مواد غذایی در شهرک صنعتی میبد خبر داد و افزود: این واحد تولیدی به علت تخلفات متعدد بهداشتی و عدم رعایت موازین و قوانین مواد خوراکی و آشامیدنی و تولید محصولات فاقد پروانه بهداشتی و با توجه به عدم رفع نواقص در مهلت معین خط تولید آن متوقف و کلیه محصولات نیز توقیف شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد با بیان این که تخلفات واحدهای صنفی جهت پیگیری به مراجع قضایی ارجاع می‌شود، بیان داشت: با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم، یکی از مهمترین فعالیت‌های این اداره متمرکز بر نظارت هرچه بهتر بهداشت مواد غذایی و بهداشتی است.

حفیظی در پایان ضمن توصیه به همشهریان در ارتباط با دقت در خرید مواد غذایی دارای مشخصات معتبر بهداشتی از اماکن شناسنامه دار، خواستار رعایت هرچه بیشتر موازین و موارد بهداشتی از سوی عرضه کنندگان و تولیدکنندگان در سطح شهرستان میبد شد.

انتهای پیام/

نارین
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.